Menu

I malá vatová tyčinka dokáže velké věci

Sdílet na Facebooku

7. listopadu 2021

Vatové tyčinky - někdo je zná jako "uchošťoury" - jsou ideální hygienickou potřebou pro čištění uší, nosu i pupíku. Co ale po použití udělat s plastovou částí?

Problém, co s plastovou částí nemusíte u těchto tyčinek řešit. Většina tyčinek BEL je 100% ECO FRIENDLY.  V obchodech je najdete v papírových krabičkách s papírovými tyčinkami. Obsahují přírodní bavlnu a biologicky odbouratelné mikrovlákno, díky kterému zachytí ještě více nečistot. Tyto mikrovlákna zajišťují lepší a důkladnější čištění, i to, že se vata na tyčince netřepí. To naše je vyrobeno z viskózy, což je 100% biologicky odbouratelný materiál. 

Věděli jste, že…

  • za poslední rok firma BELL díky přechodu na papírové tyčinky ušetřila 33 tun plastu?
  • se papírová tyčinka rozloží za 4 měsíce, zatímco plastové to trvá desetiletí?
  • první vatová tyčinka vznikla roku 1923 – vymyslel ji americký podnikatel Leo Gerstenzang, když viděl svou ženu, jak namotává vatu na párátko? Vatu namotal na dřívko, což bylo bezpečnější. Dokonce vymyslel i speciální balení tyčinek uzpůsobené k otevírání pouze jednou rukou pro případ, že rodič ve druhé drží dítě.
  • se papír místo dřeva začal používat roku 1958, později papír nahradil levnější plast?
  • podle Evropské komise patří plastová tyčinka mezi deset nejčastějších výrobků z plastů nalezených v mořích (řada lidí tyčinky bohužel nerecykluje, ale splachuje do záchodu)?
  • v roce 2017 se celosvětově vyrobilo více než 540 miliard kusů vatových tyčinek. Což při váze cca. 0,154 g plastu znamená, že se vyhodilo cca 8,3 mil tun plastu a spotřeba roste?

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích