Když mlsat, tak zdravě

Sdílet na Facebooku

3. června 2020

Oříšky a čokoláda. To jsou dvě pochutiny, z nichž jedna nám zaručeně zvedne náladu a pohladí nervy a druhá je prospěšná pro naše zdraví. A co teprve, když se spojí dohromady. Tomu se pak říká ta správná kombinace. Jsme rádi, že právě tyto produkty našich privátních značek obdržely dTest značku kvality.

Čokoláda pro dobrou náladu

Čas od času si kousek lahodné kakaové chuti dopřeje každý z nás. Věděli jste ovšem, že nápad přidat do mléčné čokolády ořechy vznikl ve Švýcarsku? Dopřejte si smyslný požitek s mléčnou čokoládou s jádry lískových ořechů enerBiO, která obdržela dTest značku kvality a získala nejlepší hodnocení mezi testovanými čokoládami.

Do testování bylo zahrnuto 11 čokolád a ty čekalo podrobné přezkoumání, zda lahodí nejen oku, ale zda oslní i svou chutí. Posuzovala se tučnost, tedy množství kakaového másla, kde naše čokoláda s 39,7 % předčila ostatní. Prvenství má i co se týče obsahu mléčného tuku (6 %). Následná hra na Popelku měla odhalit množství a kvalitu obsažených ořechů, přišla i řada na chuťovou a aroma stopu. Plusové body jsme získali díky tomu, že do naší čokolády přidáváme přírodní aromata a též se pyšníme logem bioprodukce.

Nevíme jak vám, ale nám se už sbíhají sliny.

enerBiO

To pravé ořechové

Vlašské ořechy jsou v kuchyni skutečným pokladem. Věděli jste například, že zbystřují a zrychlují paměť, jsou bohaté na antioxidanty, další vitamíny, minerály a rostlinné oleje? Vyzkoušejte jádra vlašských ořechů z naší privátní značky Genuss Plus, která v dubnu obdržela dTest značku kvality. Vychutnejte si je v jogurtu, müsli, v oblíbeném koláči či jen tak samotné.

Vybrat ten správný ořech je občas oříšek. Češi obecně mají ořechy všeho druhu velice rádi a než bude jejich doba, musíme sáhnout po balení v obchodech. Do testování bylo zahrnuto 14 balení jader vlašských ořechů. Posuzoval se jejich vzhled, chuť, vůně, tučnost a kyselost. Dále zda jsou správně vysušená a nejsou v nich cizí příměsi. A naše vlašské ořechy v těchto testech obstály.

Věděli jste, že jelikož vlašské ořechy připomínají svým tvarem po vyloupnutí lidský mozek, věřili staří Řekové a Římané, že léčí bolesti hlavy?

ořechy

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích