Menu

Nepodceňujte výměnu zubního kartáčku!

Sdílet na Facebooku

27. května 2024

Mnoho stomatologů radí, že byste měli obměnit svůj zubní kartáček novým každé tři měsíce. Podle Americké stomatologické asociace (ADA) je vhodné kartáček vyměnit každé tři až čtyři měsíce, nebo i dříve, pokud se vlákna začnou opotřebovávat.

Důvodem je, že bez ohledu na typ kartáčku, který používáte, se vlákna mohou s časem rozšiřovat a třepit, což snižuje jejich schopnost efektivně čistit. Výzkumy potvrzují, že nový kartáček je efektivnější v odstraňování zubního plaku než kartáček starý, což přispívá k lepší údržbě čistoty a zdraví zubů. Je také doporučeno, aby se kartáček vyměnil po prodělání nemoci nebo když se cítíte špatně. Vlákna na zubních kartáčcích nejsou schopné zabíjet bakterie v ústech a nezajišťují ochranu před onemocněním nebo infekcí. Aby byl kartáček co nejefektivnější, je důležité jej pravidelně měnit a udržovat správnou ústní hygienu bez ohledu na typ kartáčku, který používáte.

ZJISTĚTE VÍCE ZDE

obr 1

Jaké jsou benefity manuálního kartáčku?

Na rozdíl od elektrického kartáčku může být čištění manuálním kartáčkem o něco pracnější a proto je velmi důležité zaměřit se i na správnou techniku čištění.

obr 2

Nedokonale odstraněný zubní plak vede k zánětu dásní, zvýšené kazivosti zubů a může se nakonec změnit v chronickou parodontitidu. Je žádoucí si tak po čištění zuby vždy zkontrolovat jazykem, zda jsou všude krásně hladké a tím detekovat tak možnou přítomnost přetrvávajícího plaku a problematická místa dočistit.

Vyzkoušejte čištění s ultra měkkým zubním kartáčkem Colgate Ultra Soft, které nikdy nebylo jemnější. Tento manuální zubní kartáček byl vytvořen s ultra měkkými vlákny o průměru 0,1 mm, které jemně a účinně čistí vaše zuby a zároveň jsou šetrné k dásním.

Zubní kartáček má vysokou hustotu svazků s 5,1x více vlákny než běžný kartáček s kompaktní hlavou. Odstraňuje zubní plak, leští povrchové skvrny a pomáhá chránit před kazy pro sebevědomý úsměv.

obr 3

Kompaktní hlava kartáčku snadno dosáhne i k zadním zubům a je tak efektivnější při čištění. Pohodlná rukojeť navíc zajistí další komfort při čištění zubů.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích