Menu

FandiMat – aplikace, která pomůže darovat věci potřebným

Sdílet na Facebooku

Máte doma věci, které již nevyužijete, jsou zachovalé, a ještě by někomu jinému mohly pomoci, nebo udělat radost? Právě proto je tu FandiMat – aplikace materiální pomoci, která pomáhá především lidem v nouzi.

Díky Fandimatu získává pravidelně materiální pomoc například samoživitelka Anna z Prahy se svými čtyřmi dětmi, která je v nelehké životní situaci. Každá pomoc je pro ni velmi přínosná: „Aplikaci používám ve chvíli, kdy nemám peníze na vše, co potřebujeme. Získala jsem takto už potraviny, drogerii, plenky, sunar, vánoční dárky pro děti nebo matrace do postele. Aplikaci jsem zkusila využít i tehdy, kdy jsem sháněla kočárek pro nejmladší dceru Helenku, kočárek nám nakonec dovezl jeden moc milý manželský pár až z Liberce.“ 
Paní Anna v aplikaci vyhledává mezi nabídkami, ale i sama poptává to, co zrovna potřebuje. Takto dokonce navázala kontakt i s lidmi, kteří jí pomáhají dlouhodobě: „Přes FandiMat jsem se spojila s jednou paní, která má o něco starší děti než já a teď mi po svých dětech pravidelně posílá oblečení. Je to pro mě velká úleva a pomoc. FandiMat opravdu funguje, můžu ho doporučit.“

Aplikaci FandiMat využívá už několik tisíc lidí a propojuje tak ty, kteří chtějí pomáhat, s těmi, kteří takovou pomoc potřebují – ať už jde o samoživitelky, seniory a seniorky, rodiny v nouzi, handicapované nebo konkrétní neziskové organizace a jejich klientky a klienty. Zároveň FandiMat podporuje udržitelnost tím, že starším věcem dává nový život a smysl. Původní majitelé tak mají radost hned dvakrát – pomáhají šetřit životní prostředí a zároveň pomáhají lidem v nouzi. Díky FandiMatu se zatím podařilo propojit stovky lidí a doručit pomoc tam, kde je tolik potřeba, jako například mamince Anně. FandiMat dokáže už teď vytvářet mezi lidmi pouta a dlouhodobou pomoc.  

Naším cílem je propojit všechny lidi dobré vůle, kteří chtějí nabídnout pomoc a darovat věci nové i z druhé ruky, s těmi, kteří materiální pomoc potřebují. Vybrané peníze proto budou použity na další vývoj a zlepšování mobilní aplikace Fandimat. Podpořte aplikaci materiální pomoci, abyste i vy mohli přes FandiMat snadno dělat dobré skutky a darovat věci, které už nevyužijete, ale jinde mohou ještě posloužit. Díky vaší podpoře se z FandiMatu stane známé místo, kde si všichni mohou smysluplně pomáhat! Děkujeme, že fandíte s námi!

Vybrané peníze nyní budou použity na další vývoj a zlepšování mobilní aplikace Fandimat. I vy tak budete moci snadněji dělat dobré skutky a darovat věci, které už nevyužijete, ale jinde mohou ještě posloužit. Děkujeme, že fandíte s námi!

Projekt Fandi mámám funguje od roku 2016 a poskytuje materiální pomoc pro maminky samoživitelky a jejich děti. Za dobu fungování už organizace pomohla téměř 200 konkrétním maminkám a do pomoci se zapojilo přes 2 000 lidí. Fandi mámám pomáhá v jednotlivých regionech České republiky, a to skrze své delegátky, které mají na starosti jednotlivé kraje. Jsou jimi často samy maminky samoživitelky, kterým ve Fandi mámám pomohli. Ony teď pomáhají ostatním maminkám v jejich tíživé životní situaci a provádí je procesem přihlašování do tohoto projektu. Více informací o projektu najdete na www.fandimamam.cz.

Zobrazit všechny projekty

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích