Menu

Best View

Roztok na měkké kontaktní čočky

100 ml
5.99 Kč/10 ml
Popis

Roztok slouží k šetrnému čištění, dezinfekci, odstraňování bílkovinných usazenin a oplachování měkkých kontaktních čoček. Tím je zajištěno nejlepší možné pohodlí při nošení. Vhodný je zejména pro nositele měkkých kontaktních čoček. 


 

Použití

Čištění: Před používáním si důkladně umyjte a osušte ruce. Vyjměte kontaktní čočku z oka, vložte ji do dlaně a zcela ji pokryjte 10 kapkami roztoku.  Jemně vyčistěte špičkou prstu z obou stran po dobu 15 -20 sekund. Nakonec čočku v roztoku důkladně opláchněte. Postup opakujte i s druhou kontaktní čočkou.
Uchovávání: Dříve, než uložíte kontaktní čočky do pouzdra, vypláchněte komory čerstvým roztokem. Pro optimální dezinfekci nechejte kontaktní čočky v pouzdře minimálně 6 hodin nebo přes noc.
Nasazení:  Pokud je to nutné, před použití kontaktní čočky navlhčete v roztoku. Čočky se mohou rovnou použít do očí. Pouzdro na čočky vyprázdněte. U velmi citlivých očí čočky před nasazením opláchněte ve fyziologickém roztoku Best View.

Složení

OBSAHUJE: Sterilní pufrovaný izotonický roztok, obsahující polyhexamethylenbiguanid (PHMB 0,0001%), edetát disodný (EDTA) 0,01%, Pluronic. Hodnota pH 7,35.

Skladování

Skladujte při teplotě do 25°C. Uchovávejte mimo dosah dětí. 

Upozornění

Spotřebujte do 3 měsíců od otevření. Roztok nikdy nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Lahev po použití uzavřete. Nedotýkejte se ústí kapací trubice. Při podráždění očí nebo alergii přestaňte roztok okamžitě používat a vyhledejte lékaře. Roztok použijte jen jednou, nesměšujte s jinými roztoky.  Kontaktní čočky, které byly v roztoku déle než 6 dní bez používání, znovu dezinfikujte. Pouzdro na kontaktní čočky pravidelně a důkladně čistěte a vyměňte po 8 týdnech používání.

Výrobce

Distributor pro ČR:
ROSSMANN, spol. s r.o.,
Na Pankráci 1683/127, 140 00 Praha 4, Česká republika
 

Vyrobeno
Nizozemí
EAN 08019894094745