Přispějte na obnovu životního prostředí a návrat stromů do našich krajin se značkou Palmolive!

Sdílet na Facebooku

4. září 2023

Značka Palmolive se společně s organizací Sázíme stromy zavázala k výsadbě nových stromů v České republice. S nákupem produktů Palmolive přispíváte na obnovu životního prostředí a návrat stromů do našich krajin.

V roce 2023 bude Palmolive spolupracovat se společností Sázíme stromy, z.ú. na výsadbě mladých stromků, na které Palmolive věnuje dohromady 255 600 Kč. Pro tento rok plánujeme vysadit více než 142 stromů v 5 různých lokalitách a do samotného sázení zapojíme i své zaměstnance.

1

Limitovaná edice Forest

Společně s projektem udělejme Česko zelenější představuje značka Palmolive dva nové sprchové gely limitované edice Forest ve variantách Aloe You a Lucky Bamboo.

Sprchový gel Aloe You obsahuje přírodní esenciální oleje a má báječnou svěží vůni lesních květů a citrusů. Druhá varianta Palmolive Forest Edition Lucky Bamboo vás díky přírodním esenciálním olejům a dřevité a jemné vůni květin přenese do chvíle strávené v lese. Oba dermatologicky testované sprchové gely s veganským složením si zamilujete.

2

Co dokáží stromy a keře?

Stromy a keře jsou důležité pro nás i celý ekosystém, jelikož slouží jako zdroj potravy, vytváří nová pracovní místa a dokonce zahřejí, když je potřeba. Dřevo je jeden z nejvíce ekologických materiálů naší planety. Stromy také poskytují domov a obživu až tisícům živočišných druhů. Slouží také jako nástroj k redukci hluku, tvoří přírodní bariéru větru, brání půdním erozím a dokonce slouží jako přírodní klimatizace. Jsou také důležité v boji proti klimatické krizi, jelikož jediný strom dokáže za 40 let absorbovat až tunu CO2 a nahradí 10 klimatizačních jednotek, čímž šetří účty nejen za elektřinu, ale i CO2. V neposlední řadě stromy zkrášlují naši krajinu, ale také prokazatelně zlepšují náš psychický i fyzický stav.

S kým spolupracujeme?

Náš partner, nezisková organizace Sázíme stromy, z.ú. si při výsadbě stromů pečlivě vybírá místa ve spolupráci s obecními úřady a zajišťuje jejich vhodné umístění všude tam, kde je to potřeba a kde o ně bude dobře postaráno. Organizace získává peníze od firem a do výsadby zapojuje jejich zaměstnance, místní školy, nebo místní dobrovolníky.

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích