Menu

Leros Baby

Dětský čaj rakytníkový

40 g
14.98 Kč/10 g
Popis

Bylinná směs s rakytníkem s příjemnou sladkokyselou chutí, vhodná pro doplnění pitného režimu našich nejmenších. Bylinná směs s plody rakytníku chutná malým i velkým. Rakytník, kterému se přezdívá sibiřský zázrak nebo oranžový poklad, spolu s šípky a lipovým květem podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a normální trávení. Plody a listy rakytníku si, podle staré řecké legendy, oblíbil bájný kůň Pegas. Jeho hříva a srst se pak nádherně leskla a právě síla rakytníku pomáhala prý okřídlenému koni vzlétnout.

V bylinkovém čaji se snoubí příjemné kyselkavá chuť šípků s nasládlou chutí lipového květu a rooibosu. Rakytník dodává nápoji svůj typický sladkokyselý přídech a zabarvuje jej lehounce do oranžova. O svěží chuť i vůni se postarají přidané plody rybízu. Čaj je vhodný pro mlsné jazýčky, ty dětské i ty dospělé.

Chuť přírody od roku 1954.

Použití

Dávkování:
Děti od ukončeného 9. měsíce do 1 roku 1/2-1 šálek denně.
Děti od 1 roku do 3 let 1-2 šálky denně.
Děti od 3 let a dospělí 2-3 šálky denně.
Nepřekračujte uvedené dávkování.

1 čajový sáček zalijte vařící vodou (250 ml) a vyluhujte 5-10 minut. Čaj se nesmí vařit. Připravuje se vždy čerstvý. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Jestliže doslazujete cukrem, doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.

Složení

plod šípku (52 %), květ lípy (18 %), plod rakytníku (10 %), plod černého rybízu (10 %), rooibos (6 %), květ divizny (4 %)

Skladování

Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy.

Upozornění

V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z láhve savičkou, ale používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné užívání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výrobce

LEROS, s.r.o.
U Národní galerie 470 156 00 Praha 5 - Zbraslav Česká republika

Vyrobeno
Česká republika
EAN 08594740522417