Menu

Mycí soda

domol
500 g
5.98 Kč/100 g
Popis

Všestranné využití pro silně znečištěné prádlo, pro hygienickou čistotu, odstraňuje nepříjemné pachy, zvyšuje prací a čistící výkon. Dá se použít jako přísada do pracích a čisticích prostředků.

Použití

Namáčení a praní: 1-2 polévkové lžíce (10-20 g) na 10 l vody rozpusťte v míse, kyblíku nebo vaně.

Namáčení: Nasypte mycí sodu do studené vody. Po 1-2 hodinách (při teplé vodě již po půl hodině) vložte prádlo a nechejte namočené přes noc. Látky se skvrnami od krve vždy namočte do studené vody. Nakonec vyperte jako obvykle bez předpírky.

Praní: Přidání mycí sody k pracímu prostředku změkčuje vodu.

DÁVKOVÁNÍ:

Tvrdost vody

měkká

středně tvrdá

tvrdá

< 8,4 °dH

8,4 - 14 °dH

> 14 °dH

Dávkování

1 polévková lžíce (10 g)

1 polévková lžíce (10 g)

2 polévkové lžíce (20 g)

 

Zahrada: 4-5 polévkových lžic (40-50 g) na 5 l vody.
Zelené řasy: Kamenné desky, dřevěné stěny a ploty okartáčujte v teplém roztoku. Neškodí rostlinám. Přesto dejte pozor: u kamenných podlah, např. z leštěné žuly, nejdříve vyzkoušejte na skrytém místě.

Stěny a dveře umyjte v horkém roztoku. Před novým nátěrem důkladně opláchněte vodou.

Sádra se špetkou mycí sody pomaleji tvrdne.

Keramické květináče
zbavíte nevzhledného vodního kamene, ponoříte-li je na několik hodin do teplé lázně s mycí sodou (1 kávová lžička (3 g) do 1 litru vody). Nádobí a domácnost: 2-3 polévkové lžíce (20-30g) na 5 l vody. Podle potřeby zvyšte dávku.

Nádoby na mléko, termosky, dřevěné desky, dřevěné lžíce po umytí opláchněte horkým roztokem. Odstraňuje pachy z kyselého mléka, ryb, cibule atd.  Nakonec opláchněte horkou vodou, popř. setřete.

Fritézy, hrnce, mastné pánve s připáleným jídlem: Nalijte roztok a povařte. Pečící plechy a formy omyjte v horkém roztoku. Nakonec opláchněte horkou vodou, popř. setřete.

Sklenice na zavařování omyjte nejdříve v horkém roztoku a pak v horké vodě. Položte dnem vzhůru na čistou utěrku. 4-5 polévkových lžic (40-50 g) na 5 l vody.

Nenalakované dřevěné police na uskladnění ovoce umyjte horkým
roztokem.

Ucpaný nebo špatně odtékající odpad propláchněte horkým roztokem.

Vlastnosti
Vykřičník Vykřičník
Složení

OBSAHUJE: uhličitan sodný

Skladování

Skladujte balení ve svislé poloze. Chraňte před mrazem a přímým sluncem.

Upozornění

VAROVÁNÍ! Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice / ochranný oděv / ochranné brýle / obličejový štít. Po manipulaci důkladně omyjte ruce.

P
ŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Používejte gumové rukavice, roztok odmašťuje pokožku. Se sodou manipulujte opatrně; prach z mycí sody dráždí oči a dýchací cesty. Při skladování může mycí soda ztvrdnout, přesto zůstává stejně účinná. Sáček po použití uzavřete a uchovejte v suchu. Není vhodný pro vlnu, hedvábí a textilie citlivé na barvy. Nepoužívejte na výrobky z hliníku. Dbejte pokynů výrobce.

Výrobce

Distributor pro ČR: ROSSMANN, spol. s r.o., Na Pankráci 1683/127, 140 00 Praha 4, Česká republika

Vyrobeno
Německo
EAN 04047196047149