Menu

Epilační vosk s medovým extraktem

ISANA
250 ml
47.60 Kč/100 ml
Popis

Epilační vosk Isana s medovým extraktem pro jednoduché, důkladné a dlouhotrvající odstranění chloupků v podpaží, na nohou a pažích. Pro až 4 týdny hladkou pokožku.

Složení je bez obsahu mikroplastů.
Obsah: 1 teplý vosk 250 ml, 1 špachtle, 12 fleecových proužků

Použití

APLIKACE
Příprava:
1.  Nepoužívejte výrobek v průběhu 24 hodin před nebo po opalování. Neaplikujte ihned po koupeli.
2. Před aplikací ještě jednou zkontrolujte, že je Vaše pokožka čistá (bez stop krému), zdravá a suchá. 
3. Pokud jste předtím k odstranění chloupků používali chemický prostředek či holicí strojek, musíte asi 2 týdny počkat, než budou chloupky dlouhé 3 mm, aby byla epilace voskem účinná. Po 2 až 3 epilacích s orientálním voskem zpozorujete, že jsou chloupky slabší, jemnější a méně viditelné.
4. Před rozehříváním nádoby s voskem nejprve odstraňte víčko a ochrannou fólii. V případě, že víčko nelze otevřít, ponořte nádobu krátce do teplé vody.
5. Rozehřátí vosku: Vosk rozehřívejte tak dlouho, jak je dále popsáno.

Vosk promíchejte špachtlí, aby se zajistila jeho stejnoměrná teplota. Po rozehřátí musí mít vosk konzistenci hustého medu. Před použitím nechte vosk 1 minutu odstát. Pokud nedodržíte toto preventivní opatření, hrozí Vám nebezpečí, že se spálíte.
Nechte špachtli s indikátorem teploty 1 minutu v nádobě s voskem. Pokud modrý kruh zmizí, je vosk příliš horký. V tomto případě nechte vosk na chvilku ochladit a postup opakujte do doby, než se modrý kruh opět objeví. Před nanesením vosku na epilované partie vždy vyzkoušejte jeho teplotu na zápěstí.

5a. Rozehřátí vosku v mikrovlnné troubě: ODSTRAŇTE VÍČKO A OCHRANNOU FÓLII
Časy zahřívání vosku v tabulce mají pouze orientační charakter. Je nutné je zkrátit, pokud má přístroj vyšší výkon.

POZOR: Vosk se může (bez zamíchání) do 5 minut po vyndání z mikrovlnné trouby znovu ohřát.

Výkon

650 W

850 W

1000 W

Plná nádoba vosku

45 sekund

40 sekund

30 sekund

Poloplná nádoba vosku

30 sekund

25 sekund

20 sekund

VOSK PŘI OHŘÍVÁNÍ HLÍDEJTE!

5b. Rozehřátí vosku ve vodní lázni: ODSTRAŇTE VÍČKO A OCHRANNOU FÓLII

Umístěte nádobu s voskem do hrnce. Hrnec naplňte vodou až po úroveň množství vosku v nádobě. Nádobu s voskem vyndejte. Přiveďte vodu k varu a plotýnku stáhněte na mírný plamen. Nádobu s voskem dejte do hrnce a ohřívejte tak dlouho, jak je uvedeno v následující tabulce.

DŮLEŽITÉ: Do nádoby s voskem se nesmí dostat voda. Vosk nevařte, neboť by pak byl nepoužitelný.

Plná nádoba vosku

Poloplná nádoba vosku

10 minut

5 minut


6. Abyste se vyhnuli popáleninám, vyzkoušejte teplotu vosku na malé části kůže (např. na vnitřní straně zápěstí). Pokud je vosk příliš horký, omyjte okamžitě kůži studenou vodou a nádobu s voskem nechte zchladit na správnou teplotu.     

Epilace:
7. Dřevěnou špachtli ponořte na cca 3 cm do vosku. Na epilovanou část naneste tenkou vrstvu vosku dle šířky pásky ve směru růstu chloupků. Držte přitom špachtli v pravém úhlu. Vrstva vosku musí být tak tenká, aby přes ni chloupky byly vidět. 
8. Přiložte pásku z netkané textilie na pokožku a 5 sekund po ní rukou přejíždějte ve směru růstu chloupků, aby se vyhladila.
9. Jednou rukou napněte kůži pod páskou a druhou rukou prudkým pohybem odtrhněte pásku proti směru růstu chloupků a rovnoběžně s kůží.
Tu samou pásku je možné použít až 3krát, pokud jsou nanesené vrstvy vosku dostatečně tenké. 

PO EPILACI
10. Zbytky vosku lze snadno z pokožky a epilačního příslušenství (pásky z netkané textilie, dřevěná špachtle apod.) odstranit teplou vodou.
11. Před uzavřením nádoby s voskem očistěte závit víčka i nádoby a dobře je osušte. Bezprostředně po epilaci se může objevit zčervenání pokožky či hematomy, které po několika hodinách samy zmizí. Po aplikaci se doporučuje nepoužívat na epilované oblasti žádné deodoranty či parfémované produkty po dobu 24 hodin.
 

Složení

Sucrose, Aqua, Citric Acid, Mel Extract, Propylene Glycol, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, Parfum

 

Upozornění

•    Výrobek se nesmí nanášet na zarudlou, podrážděnou, citlivou pokožku a stejně tak na pokožku se sklony k alergiím a s neurodermitidou. Neaplikujte na pupínky, poranění, řezné rány, křečové žíly, mateřská znaménka, spáleniny od slunce, při kuperóze či alergii na epilační vosk. Pokud máte nějaké kožní onemocnění nebo berete léky ovlivňující kůži, poraďte se před použitím se svým lékařem.
•    Nikdy nenanášejte vosk příliš horký, abyste předešli popáleninám! Vezměte prosím na vědomí: čím je v nádobě menší zbývající množství vosku, tím se vosk rychleji zahřeje!
•    Výrobek nesmí používat diabetici, starší lidé, děti a lidé s vysokým krevním tlakem či problémy s krevním oběhem!
•    Nepoužívejte na epilaci hrudi, obočí, anální a genitální oblast.
•    Před každým použitím proveďte test snášenlivosti. Na obličej aplikujte výrobek pouze tehdy, pokud již máte zkušenosti se zacházením s teplým voskem!
•    V žádném případě vosk nepolykejte, při požití okamžitě vyhledejte lékaře a předložte mu obal výrobku!
•    Uchovávejte mimo dosah dětí!
•    Nepoužívejte v průběhu 24 hodin před nebo po opalování. 
•    Neaplikujte ihned po koupeli.
•    Po aplikaci se doporučuje nepoužívat na epilované oblasti žádné deodoranty či parfémované produkty po dobu 24 hodin.
•    Vosk skladujte v chladu a suchu.
•    Zabraňte kontaktu s očima.
 

Výrobce

Distributor pro ČR: ROSSMANN, spol. s r.o., Na Pankráci 1683/127, 140 00 Praha 4, Česká republika

Vyrobeno
EU
EAN 04305615981987