Menu

Complex 2 pokračovací kojenecké mléko

Sunar
600 g
44.83 Kč/100 g
Popis

Sunar Complex 2 je pokračovací mléčná kojenecká výživa v prášku vyvinutá podle vzoru mateřského mléka. Je určené pro děti od ukončeného 6. měsíce a obsahuje unikátní kombinaci látek přirozeně se vyskytujících v mateřském mléce. 

Pokud máte na výběr, je pro miminko nejlepší výživou mateřské mléko. Sunar Complex 2 splňuje veškeré požadavky na výživu kojence, v situacích, kdy kojení není možné. Plnotučné mléko, ze kterého je Sunar Complex 2 vyroben, dodává mléku lahodnou chuť, takže ho děti lépe přijímají.

  • Z plnotučného kravského mléka
  • Bez palmového oleje
  • Obsahuje kyselinu DHA*
  • Prebiotická vláknina GOS

Na kvalitě záleží: Kojenecká mléka Sunar se vyrábí udržitelným a ekologickým způsobem z čerstvého kravského mléka a smetany v oblasti 2 UNESCO biosfér ve Švédsku. Při výrobě jsou aplikovány pokročilé technologie výroby a samozřejmostí je přísná kontrola kvality.

Více než 80 let výzkumu: Sunar s láskou pečuje o dětská bříška více než 80 let. Tato receptura byla vyvinuta experty z Hero Institute for Infant Nutrition, kteří spolupracují s předními zahraničními vědeckými odborníky na výživu, nemocnicemi a univerzitami.

 

Použití

Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte do vařící vody na 10 minut. V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout např. ve vodní lázni na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (dávkování viz tabulka na obale). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte. Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte ostřím čistého nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí. Používejte vždy pouze přiloženou odměrku. Před podáváním dítěti si zkontrolujte na vnitřní straně zápěstí, že teplota mléka není vyšší než 37-40 °C. Připravenou porci ihned podávejte.

Složení

Plnotučné mléko, Laktóza (z mléka), Maltodextrin, Odtučněné mléko, Slunečnicový olej, Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), Kokosový olej, Galaktooligosacharidy (GOS) (z mléka), Řepkový olej, Citronan draselný, Vápenaté soli kyseliny fosforečné, Rybí olej, Chlorid hořečnatý, Emulgátor (sójový lecitin), Cholin chlorid, Chlorid sodný, L-askorbát sodný, Citronan sodný, Taurin, Síran železnatý, L-askorbyl-6-palmitát, Inositol, L-karnitin, D-α-tokoferol, Síran zinečnatý, Nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, Síran měďnatý, Retinyl palmitát, Riboflavin, Thiamin-hydrochlorid, Pyridoxin-hydrochlorid, Jodid draselný, Síran manganatý, Kyselina listová, Seleničitan sodný, Fytomenadion, D-biotin, Cholekalciferol, Kyanokobalamin

Výživové hodnoty
Výživové hodnoty na 100 ml (14 g prášku + 90 ml vody)
Energie 288 kJ / 69 kcal
Tuky 3,3 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 1,1 g
Sacharidy 8,2 g
- z toho cukry* 5,6 g
Vláknina 0,2 g
Mléčné bílkoviny 1,4 g
Sůl 0,06 g
Vitaminy  
Vitamin A 63,0 µg
Vitamin D 1,6 µg
Vitamin E 1,1 mg-TE
Vitamin K 5,2 µg
Vitamin C 13 mg
Vitamin B1 (Thiamin) 0,069 mg
Vitamin B2 (Riboflavin) 0,13 mg
Niacin 0,44 mg
Vitamin B6 0,043 mg
Folát 25,0 µg
Kyselina listová 14,9 µg
Vitamin B12 0,21 µg
Biotin 2,2 µg
Kyselina pantothenová 0,41 mg
Minerální látky  
Sodík 24 mg
Draslík 82,0 mg
Chlorid 50,0 mg
Vápník 65,0 mg
Fosfor 41,0 mg
Hořčík 7,70 mg
Železo 1,0 mg
Zinek 0,43 mg
Měď 51 µg
Mangan 15 µg
Fluoridy < 69 µg
Selen 2,5 µg
Jód 17,0 µg
Další důležité látky  
Cholin 19 mg
Inositol 3,7 mg
Taurin 5,9 mg
L-karnitin 1,5 mg
Omega 3 mastné kyseliny  
Kyselina α-linolenová 55 mg
Kyselina dokosahexaenová (DHA) 14 mg
Omega 6 mastné kyseliny  
Kyselina linolová 504 mg
Ostatní látky  
Galaktooligosacharidy (GOS) 0,2 g

*z toho laktóza 5,3 g/100 ml připraveného mléka

Mléčný tuk 0,7 g/100 ml připraveného mléka

Skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce. Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci dále neuchovávejte a znova nepodávejte. Po přípravě každé dávky balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.

Upozornění

Upozornění: Počet mléčných dávek v jídelníčku postupně klesá se se počtem nemléčných jídel. Doporučené denní dávky mléka jsou orientační, řiďte se individuální potřebou dítěte a doporučením pediatra. Při krmení neponechávejte dítě bez dozoru hrozí riziko zalknutí. Pro zdraví kojenců a malých dětí je důležité správné dodržování návodu přípravu, používejte pouze přiloženou odměrku, neměňte poměr prášku a vody. Při nesprávném skladování a nedodržení správného návodu na přípravu může dojit k ohrožení zdraví dítěte. Po konzumaci mléka, zejména před spaním, dbejte na hygienu ústní dutiny.

Výrobce

HERO CZECH s.r.o.
Radlická 751/113e, 158 00 Praha 5 

Vyrobeno
Švédsko
EAN 08592084415716