Menu

Vánoční dekorace v režii celé rodiny

Sdílet na Facebooku

6. října 2020

Už se těšíte na Vánoce? Nebo se do vánoční nálady nemůžete stále dostat? Ať patříte do jakékoliv skupiny, v obou případech vám s vánoční náladou pomůže výroba vánočních dekorací. Uvařte si svařák, zapalte svíčky a přizvěte k vyrábění kamarádky či ostatní členy rodiny. Vánoční kreativní večírek může začít!

Světýlka ve sklenici

V jednoduchosti je krása, ale kreativitě se meze nekladou. Základem je průhledná sklenice s víčkem, kterou seženete v našich prodejnách ROSSMANN. Dále budete potřebovat malá vánoční světýlka na baterku a vánoční dekorace dle vašeho uvážení. Skvěle vypadá kombinace šišek a jmelí. Možností je ale nepřeberné množství: od koření, jako je skořice či badyán, po barevné vánoční kouličky, látkové stuhy či třpytivé hvězdičky. Zejména malí designéři ocení co nejbarevnější komponenty. 

světýlka

 

Svícínek ubrouskovou technikou

Hromadí se vám doma skleničky od nejrůznějších pokrmů? Tak je přeměňte na sváteční svícínky. Stačí vám k tomu ubrousky se svátečními motivy, které půjdou pěkně vystřihnout, lepidlo a čajové svíčky. Při výběru skleničky myslete na to, aby se vám do ní snadno vkládala zapálená čajová svíčka. Z ubrousků vystřihněte vybrané motivy. Vymyslete si, jak je umístíte na skleničku a poté můžete začít lepit. Na lepení je nejlepší použít lepidlo na ubrouskovou techniku. Po nalepení nechte svícínky pořádně zaschnout. 

Zvoneček z květináče

Zvonek patří mezi nejtypičtější vánoční symboly. Svůj vlastní si můžete vyrobit z hliněných květináčů. Velikost záleží jenom na vás, hlavně si ohlídejte, aby byl ve dně květníku otvor na vodu. Dnem provlíkněte šňůrku či stuhu, z vnitřní strany květináče navlékněte na stuhu korálek, který je o něco větší než otvor ve dně a udělejte uzel. Díky korálku drží zvonek po jeho otočení na stuze. Pokud byste chtěli zvoneček, který cinká, nechte si uvnitř květináče trochu více stuhy a na její konec připevněte další korálek. Nyní máte hotový základ a můžete začít se zdobením! 

Zdobit můžete jak boky zvonečku, jeho vršek, tak i stuhu, na které zvonek visí. Zde je na výběr nepřeberné množství technik zdobení a záleží pouze na vaší fantazii. Zkombinovat můžete například tempery a ubrouskovou techniku. Nebo si na zvoneček pomocí lepící pistole nalepte věci sesbírané v přírodě. Využijte mech, šišky, větvičky či sáhněte do šuplíku s kořením. Další variantou jsou vánoční kouličky a dekorace. Ty navažte na stuhu nebo nalepte na vršek zvonku. Také je moc pěkné když rozbijete nepoužívané skleněné ozdoby a drtí posypete tělo zvonečku, které si předem natřete lepidlem. Je na vás, jestli lepidlem vymalujete ornamenty, či tělo natřete celé.

Krása z kuchyně na stromeček i do svícínků

Jestli jste zastánkyní přírodních dekorací, pak si můžete letos ozdobit stromeček a svícínky vlastními perníčky či sušenými citrusy. U citrusů se nedržte zpátky a vyzkoušejte co nejvíce barev a velikostí. A pečení perníčků? Nejlepší možnost, jak svou domácnost i její obyvatele zahalit do vánoční vůně a také nálady! K pečení a především k následnému zdobení nezapomeňte přizvat co nejvíce pomocníků, malých i velkých, pusťte si vánoční písničky a večer plný legrace je zaručený. 

perníčky

 

A nakonec tip na opilý vánoční dárek

Pro milovníky vína můžete vyrobit výborný svařák (nejen) na cesty v pěkně nazdobené skleničce. A v čem je to tajemství? Ze svařáku uděláme gel! Na svařákové želé do 4 menších skleniček budete potřebovat 500 ml červeného vína, 1 pomeranč, 8 hřebíčků, 4 hvězdičky badyánu, 4 svitky skořice, 450 ml světlé hroznové šťávy a 300 g želírovacího cukru pro poměr 3:1. Z pomeranče oloupejte oranžovou část kůry a spolu s kořením ji vložte do rendlíku s vínem. Víno s kořením přiveďte k varu, poté odstavte a nechte minimálně dvě hodiny louhovat. Po této době rozmíchejte v jiném hrnci želírovací cukr v hroznové šťávě a nechejte tři minutky probublat. Nakonec stačí hroznovou šťávu smíchat s přeceděným vínem a nalít do skleniček. Hmotu nechejte ve skleničkách dokonale ztuhnout. Nakonec můžete ozdobit vánoční stuhou.

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích