Menu

Připravte se s dětmi na Halloween

Sdílet na Facebooku

29. října 2019

Vydlabané dýně, duchové a lucerničky. Tradiční americký svátek Halloween se poslední roky dostává i k nám a zejména děti si jej velice oblíbily. Přinášíme vám několik tipů, jak si jednoduše vyrobit halloweenské dekorace z papíru a gázy. Kdo se bude nakonec bát nejvíc?

1

Strašidelná paprika

Vydlabávat se nemusí jen dýně. Skvěle ji nahradíte oranžovou paprikou, která poslouží jako krásná dekorace nebo něco dobrého k snědku. Úzkým nožem zařezávejte cikcak kolem stopky, až se vám oddělí horní část. Vyndejte jadřinec a všechna semínka a vyřežte strašidelný obličej. Vložte dovnitř čajovou svíčku nebo ji vyplňte oblíbenou pomazánkou nebo salátem a strašení může začít.

paprika

Hravé strašidýlko

Pro výrobu této dekorace budete potřebovat gázu (tu koupíte v každé lékárně), lepidlo, misku (nejlépe od jogurtu, aby vám nevadilo, že ji zničíte), vysokou skleničku (tu použijete jako stojánek), izolepu a ping pongový míček. A dejte se do tvoření. Míček izolepou přilepte na skleničku. Lepidlo zřeďte vodou v poměru 1:1 a v tomto roztoku namočte kousky gázy. Ty pověste na míček a vytvarujte sukýnku. Nechte uschnout přes noc. A na závěr namalujte fixem strašidelný obličej, protáhněte nit a pověste třeba do okna.

2

Papírová dýně

Připravte si různě barevné papíry (nejlépe v podzimních barvách) a podle cédéčka vystřihněte kolečka. Na jednu dýni budete potřebovat 6 – 10 takových koleček. Kolečka přeložte napůl, půlkolečka slepte k sobě a až budete mít všechny pohromadě, rozložte je a vytvarujte dokulata. Poslední vrstvy slepte k sobě a dýně je hotová. Jako stopku můžete dovnitř zapíchnout třeba čistič dýmek (zakoupíte v papírnictví).

4

Uříznuté prsty

Na zhruba 20 kusů budete potřebovat: 125 g rostlinného tuku, 125 g třtinového cukru enerBiO, špetku soli, 1 žloutek, 1 lžičku najemno nastrouhané citronové kůry, 250 g polohrubé mouky, 50 g mandlí nakrájené na plátky.

Troubu předehřejte na 180 ° C a na plech dejte pečící papír. Smíchejte rostlinný tuk s cukrem a solí, přidejte žloutek, citronovou kůru a vše promíchejte. Přidejte mouku a vymíchejte těsto do hladké hmoty, zabalte ji do potravinové fólie a nechte cca 30 minut odpočívat v lednici. Kousky těsta tvarujte do válečků a pokládejte je na plech. Z plátku mandlí vytvořte nehet a pomocí nože udělejte do těsta zářezy, které budou vypadat jako klouby. Pečte přibližně 15 minut a strašidelné jednohubky jsou připravené k servírování.

prsty

A Halloweenská party může začít.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích