Menu

Jedeme na výlet. Co sbalit dětem ke svačině?

Sdílet na Facebooku

26. června 2019

My mámy jsme pověstné tím, že u sebe úplně vždycky máme nějakou křupku, piškot, tyčinku nebo kousek ovoce. A to pak dokonce i v momentech, kdy cestujeme bez dětí. Když se ale chystáme na větší výlet nebo dokonce dovolenou, je třeba stravovací plán našich dětí dobře připravit.
Nezáleží kam, záleží, jak často

Naplánovat a připravit dobrodružný program mimo náš každodenní režim je sice o něco náročnější a často vyžaduje vystoupit ze své komfortní zóny, pro děti jsou však tyhle netradiční výlety ohromně přínosné a každý nový prožitek na vlastní kůži je mnohem víc než hromada knih a výukových programů. Proto vyrážejte i s malými dětmi mimo domov co nejvíc to půjde. A objevujte. Za každým rohem se může skrývat něco, co stojí za to prozkoumat.

Mnohdy není snadné do dětí na těchto výletech něco dostat. Okolo je až příliš mnoho podnětů a hlad je pocit, který touze po objevování ustupuje stranou. Děti ale potřebují hodně energie, aby jejich tělíčko správně fungovalo, proto radíme kombinovat něco zaručeně dobrého a zároveň zdravého.

(Ne)vyhýbejte se cukrům

Mylnou představou některých rodičů je jeden extrém, který dovoluje dětem sníst, na co mají chuť, protože “to přeci vyběhají.” Druhý extrém je zakazovat vše, co je sladké. Čím víc budete dítěti cukry odpírat, tím víc je budou zajímat. Cukry přirozeně patří do našeho jídelníčku, ale rozlišujte cukry, které doplní energii a podpoří zdraví, a cukry, které vedou pouze k nadváze. Učte děti už od útlého mládí, jak si správné cukry vybrat. Na to začít s rozumným stravováním není nikdy moc brzy a děti přirozeně napodobují, co vidí doma.

Zdravější mlsání pro děti

Starším dětem můžeme vysvětlit, aby se posadily a v klidu si snědly svačinku. Malé děti do dvou a někdy až do tří let ale nemají na vysedávání u jídla čas. Je toho přeci tolik, co je třeba prozkoumat. A navíc – taky jste si všimli, jak rychle se jim mění chutě? Vybrali jsme proto pro vás pár tipů, se kterými zaručeně uspějete i u toho nejzaneprázdněnějšího a nejvybíravějšího dítka.

1. Ovocné kapsičky

Když jste celé dny na cestách, oceníte jakékoliv usnadnění práce s přípravou jídla pro prcky. Ovocné kapsičky děti milují, protože si je mohou samy držet a chutnají báječně. Ideální jsou pro batolata, která s pevnou stravou teprve začínají, ale zbožňují je i předškolní lumpové. Vybírejte BIO kapsičky bez přidaného cukru. Menším dětem svačinku z kapsičky nabízejte na lžičce nebo na talíři.

2. Nanuky z ovocných kapsiček

Jednoduchý tip, který udělá velkou parádu – ovocnou kapsičku jednoduše vytlačte do zmrzlinové formičky a nechte děti, ať se nanuky krmí samy. Zároveň je to skvělý způsob, jak přimět děti i v horkých letních dnech přijímat o trochu více tekutin.

Hipp1

 

3. Ovocné tyčinky a obilné křupky

BIO Ovocné tyčinky mějte po ruce. Někdy přestože dítko mělo oběd, se malá svačinka bez přidaného cukru hodí, a někdy si chcete zamlsat i vy. Lepší než kus rohlíku jsou bezlepkové rýžové oplatky případně obilné křupky.

4. BIO ovocné rampouchy - Absolutní hit tohoto léta

Pro rošťáky od 3 let tu máme parádní novinku. Vychutnejte si spolu s dětmi ledové osvěžení v podobě BIO ovocných rampouchů, které budou bavit celou rodinu. V jednom balení najdete pět rampouchů plných ovocného pyré a ovocných šťáv, které stačí jenom uložit do mrazáku a chvíli počkat. Dokonale zralé BIO ovoce ze „zahrádky Hippu“ a absence přidaných cukrů je samozřejmostí.

Hipp2

 

HiPP BIO ovocné rampouchy zakoupíte v našich prodejnách od 3.7. do 16.7.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích