Menu

Jak si vybrat tu správnou barvu na vlasy?

Sdílet na Facebooku

16. dubna 2020

Máte své první barvení vlasů teprve před sebou nebo přemýšlíte o změně produktu, ale nevíte, jak vybrat tu správnou barvu? Čtěte dál a dozvíte se, jak se mezi sebou jednotlivé barvy na vlasy liší, co jsou jejich výhody i nevýhody i to, jak vybrat ten správný odstín.

Nejdůležitějším vodítkem, podle kterého se řídit při výběru vhodného produktu, je důvod, proč si své vlasy chcete obarvit. Trápí vás šediny, které chcete co nejpřirozeněji skrýt? Nejste spokojená s vaší přirozenou barvou a toužíte po změně? Chcete dodat svým vlasům zajímavé odlesky a přirozený lesk? To všechno jsou časté důvody k barvení vlasů a na každou otázku jsou odpovědí i jiné produkty.

Zakrytí šedin

Objevení prvních šedivých vlasů je nejčastějším důvodem k barvení. Věděli jste, že s nějakým tím šedivým vlasem se potýkají 4/5 českých žen starších 30 let? V našich prodejnách ROSSMANN najdete mnoho produktů zakrývající tyto šedivé pramínky. Například značka Color Naturals od Garnier je dostupná ve více než 30 odstínech či Excellence od L’Oréal Paris má ve svém portfoliu převážně přirozené blond či hnědé odstíny. Pokud ale nechcete hned sahat po barvě, můžete vyzkoušet sprej, který šediny či začínající odrosty zakryje a prodlouží tak dobu mezi jednotlivým barvením.

šediny

Trendy módní odstíny

Toužíte-li po výrazné a intenzivní barvě či trendy odstínech, podívejte se v našich prodejnách ROSSMANN třeba po značce Garnier Color Sensation, kde si vyberete jak přirozené odstíny, tak i výraznější barvy jako sytě červená, fialová, růžová či stříbrná. Trendy platinové blond docílíte například s gelovými barvami od značky Préférence od L’Oréal Paris, která obsahuje i balení závěrečné péče. Pokud se obáváte, že si barvením své vlasy zničíte, můžete vybírat ze šetrnějších barev, které neobsahují amoniak. Jednou z nich je například Olia od Garnier využívající převážně sílu olejů.

barvy

Vyjádření individuality

Růžová, fialová či modrá? I takové barvy najdete v našich prodejnách a jsou to barvy, které v posledních letech opravdu frčí. Vybírat můžete z jednodenních sprejů, které jsou ideální třeba na večerní párty, přes dočasné barvy na několik umytí, až po permanentní barvy. Všechny tyto varianty najdete například u značky Colorista.

barvy

Pravidla při výběru barvy

Jak vybrat ten správný odstín? Vhodné je vybírat zejména podle podtónu vaší pleti. Ke studeným podtónům se hodí neutrální či popelavé odstíny, k pleti s teplým podtónem naopak zlatavé, měděné či červené odstíny. Neznáte podtón své pleti? Žádný problém. Odličte se a na denním světle se podívejte do zrcadla. Je vaše pleť narůžovělá či perleťová? V tom případě máte studený podtón! Naopak nažloutlá či olivová pleť je známkou teplého podtónu. Výhrou je, pokud máte neutrální podtón pleti, potom si můžete dovolit téměř jakoukoli barvu s různými odlesky.

Značení barev

Všechny výše zmíněné značky mají jednotný systém označení odstínů např. 3.0. První číslo značí, jak je daný odstín tmavý. Jedničkou začínají nejtemnější černé, zatímco 10 má nejsvětlejší blond. Druhé číslo za tečkou určuje odlesk. Nula značí neutrální odstín, který působí velmi přirozeně a bude slušet úplně každému. Studené odstíny jsou označeny 1 (popelavé) či 2 (duhové), teplé odstíny pak číslicí 3 (zlaté), 4 (měděné), 5 (mahagonové) či 6 (červené).

A co když se vám vybraná barva přece jen nelíbí? Jak stáhnout barvu z vlasů vám poradíme v tomto článku.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích