Menu

Jak se zbavit plenek: každodenní dobrodružství pro malé i velké

Sdílet na Facebooku

23. května 2019

Téměř od první minuty čelí rodiče mnoha výzvám: Které pleny jsou pro naše miminko nejlepší? Jak správně vyměnit plenu?  Jaké pečující produkty jsou při přebalování důležitými pomocníky?  Jak si nejlépe zorganizovat přebalovací pult? Tyto nebo podobné otázky si pravděpodobně kladou tu a tam všichni rodiče.

Právě zpočátku s novorozencem, bez každodenní praxe a se strachem, udělat něco špatně, je přebalování skutečným dobrodružstvím pro malé i velké.

Při vývoji našich výrobků Babydream jsme se od počátku zaměřili na potřeby dětí a rodičů, protože je chceme podpořit a co nejvíce jim usnadnit cestu od přebalování až po opuštění světa plenek.

Které pleny jsou nejlepší?

Které pleny jsou pro vás a vaše dítě nejlepší, závisí na mnoha faktorech. Samozřejmě je důležité, aby plena seděla. Je vykrojení pleny dostatečně velké a přitom ne příliš volné? Sedí plena dobře na břiše. Jsou správnou volbou klasické pleny nebo plenkové kalhotky, právě v době, kdy se děti začínají více hýbat? Na tyto otázky snadno najdete odpověď, když jednoduše vyzkoušíte různé velikosti plenek a plenkových kalhotek. Samozřejmě víme, že se proto zdráháte koupit celé balení. Z tohoto důvodu máme pro vás v našem sortimentu různé testovací balíčky v různých velikostech, abyste snadno našli ideální tvar pro vaše miminko.

Technologie našich plen: déle pohodlně suché

I technologie pleny hraje při výběru rozhodující roli. Technologie našich plenek udržuje zadeček vašeho dítěte v suchu, aniž by přitom plena padala dolů. Umožňují to kanálky v jádru pleny a rovnoměrné rozložení tekutiny v savém jádru, kde se tekutina mění na gel.

1. systém rychlého schnutí

Díky savé výplni z netkané textilie je moč odváděna dovnitř pleny. Zde se odváděcí kanálky starají o to, aby se moč bleskově rozprostřela a pomocí power kuliček přeměnila na gel. Zadeček tak zůstane až 12 hodin pěkně v suchu, a to i v noci.

Tento účinek byl potvrzen nezávislými laboratorními testy. Díky systému rychlého schnutí plena ještě lépe sedí: Tekutina je nyní rovnoměrně rozložena v savém jádru, takže i plná plena nepadá dolů.

2. super měkké a prodyšné

Naše pleny Babydream jsou velmi jemné k pokožce a neobsahují žádné zbytečné přídavné látky, jako například parfém. Jsou:

  • příjemné na nošení
  • bez pleťového mléka
  • bez přírodního latexu
  • dermatologicky testované

 

Jaká velikost plenek sedí?

Našli jste správný tvar, vykrojení a technologie pleny jsou perfektní, jen jakou teď vybrat velikost, aby plena dobře seděla? A kdy je čas koupit větší velikost? Pohled na údaje o hmotnosti na balení našich různých produktů vám pomůže rychle najít správnou velikost. Klasické pleny, plenkové kalhotky nebo pleny na plavání tak sedí dobře a bezpečně.

A jako malý tip: kromě našich plenkových velikostí nabízíme i vhodné velikosti +, které udrží déle v suchu, především v noci.

Plenek se nezbavíte ze dne na den

Opouštění světa plenek je proces, který může někdy chvíli trvat. Existují děti, které se rychle obejdou bez plenek, zpravidla však zabere nějaký čas, něž si zvyknou na nočník nebo na záchod. S trochou trpělivosti, správným vybavením a trochou praxe to však dříve nebo později vždy klapne. Přitom je protiskluzová stolička stejně důležitá jako pleny na noc, které poskytují malým dětem nutné bezpečí.

Startovací signál pro trénování na nočník dává dítě samo

Pro tréninkovou fázi bez stresu je proto dbát na signály, které vám vaše dítě dává. Jak mohou vypadat? Může napodobovat vaše toaletní návyky nebo se například zajímat o to, co se stane s obsahem jeho pleny. Vhodné vybavení, nočník nebo toaletní sedátko s protiskluzovou stoličkou, stejně jako pleny na noc tento společný trénink výrazně usnadňují. Posazujte své dítě občas oblečené na nočník, aby si na něj zvykalo. Platí totiž heslo: Bez cvičení není umění.

Příslušenství k plenám vždy po ruce

Alfou a omegou při přebalování je dobře organizovaný přebalovací pult. Jedno je totiž jasné: Ne vždy je vaše dítě dobře naladěné a má chuť se nechat přebalit. Někdy vás čekají turbulence. V takových chvílích se vyplatí být dobře organizovaný a mít po ruce všechny potřebné pomůcky, jako jsou čisté pleny, vlhčené ubrousky, ale i koš na pleny. A pokud by náhodou šlo někdy něco mimo, pohromu díky omyvatelné přebalovací podložce rychle uklidíte.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích