Menu

Jak se i po porodu cítit sexy?

Sdílet na Facebooku

26. dubna 2018

Po porodu se nálada mnoha žen dostane pod bod mrazu. Únava a vyčerpání je stresují a k lepšímu pocitu nepřispívají ani změny, kterými prošlo jejich tělo. Mnoho žen se začne bát, že po porodu budou méně atraktivní. Je to omyl, milé maminky! Pravý opak se stane pravdou.

Před Terezou muži vždy padali na kolena. Byla to skutečná sexbomba s blonďatou kšticí, perfektní postavou a sportovním sexy vzhledem. To vše bylo kdysi, ještě tak dva roky zpátky. V úplně jiném životě. Z Terezy se stala hrošice. To je alespoň slovo, které této devětadvacetileté ženě přijde na mysl, když se na sebe podívá do zrcadla. Lékárnice, která se před půl rokem stala maminkou krásné holčičky, při pohledu na sebe nenachází nic, co by se jí líbilo. Pečlivě hlídaná velikost 38 a krásně tvarovaná postava, kterou si udržovala pomocí pravidelné jízdy na kole a zdravé životosprávy, se během těhotenství vytratila. Na břiše má strie, kruhy pod očima hovoří o nocích, které jsou příliš krátké. A podle Terezy přišla o své původní tvary i její prsa.

Matka a nadále i milovaná žena

Ale Tereza se tomu všemu jen směje, a to i tehdy, když nemůže dopnout knoflík oblíbených riflí. Důvod je jednoduchý. Je prostě bezvýhradně šťastná. A to nejenom díky své dcerce Lili, ale také díky svému muži, o čtyři roky staršímu Petrovi. Právě on jí čas od času připomene, že v životě jsou důležitější věci než perfektní make-up a dokonale padnoucí oblečení. Jednoduchým kouzlem, díky kterému se mu vždy podaří vyčarovat úsměv na její tváři, jsou dvě slovíčka: „Miluji tě.“

Těhotenství a porod obrátí novopečeným rodičům život úplně naruby. Změny pociťují zejména mladé maminky. Euforii po úspěšně zvládnutém porodu často vystřídá tvrdý návrat do reality, respektive poznání toho, že se ocitly v kolotoči všedních dnů, které nejsou ani trochu tak růžové jako v reklamě. „V prvních týdnech po porodu jsem zažívala okamžiky, kdy jsem byla už doslova vyšťavená,“ vzpomíná Tereza. „Byla jsem bez energie, měla jsem pocit, že jsem během chvíle zestárla o pár let, a cítila jsem se všelijak, jen ne přitažlivá. Byla jsem podrážděná, citlivá a plačtivá. Navíc mě bolelo celé tělo. Tehdy přišel Petr, který mě se svým klidem pevně objal a dal mi na vědomí, co pro něho znamenám a jak mě obdivuje za to, jak jsem porod zvládla. Jednoznačně mi dal najevo, jak moc mě miluje jako ženu, nejenom jako matku našeho dítěte. Kruhy pod očima mi tím nezmizely, ale pro mou duši byla tato slova opravdovým balzámem.“

Přitažlivá díky vysílání pozitivní energie

Tělesné neduhy, bolesti, únava a vyčerpání provází ženu po dobu několika týdnů po porodu. Kromě toho na sebevědomí mladé maminky působí kila navíc a případné strie. V této době je tedy mimořádně důležitá láska a uznání, které jí projevuje partner. Dle současného názoru psychologů je důležité partnerce předat sdělení: „ty jsi pro mě nejdůležitější na světě“. Zejména mladé maminky se mohou po porodu dostat do pasti. Mnoho žen se bojí, že budou pro partnera po porodu méně přitažlivé. Díky tomu se dostávají pod ještě větší tlak. Ale přitažlivost neovlivňuje pouze vzhled, mnohem více záleží na vnitřním rozpoložení, které vyzařujeme do okolí. Výzkumy potvrdily, že mnoho mužů shledává svoji partnerku po porodu atraktivnější než dříve. Pro Petra neztratila Tereza ze své přitažlivosti vůbec nic. Právě naopak: „Kdykoli se na ni podívám, znovu a znovu se do ní zamilovávám. Má jemnější pleť. Její tělo získalo zaoblenější tvary a moc jí to takhle sluší. Za nejpřitažlivější považuji její smích.

Přitažlivá – i díky nově nabyté zodpovědnosti

Mnoho žen se mýlí v jedné věci: muži si jejich problematických partií v prvním roce po porodu téměř nevšímají, soustředí se na něco zcela jiného. Ze ženy při porodu vyzařuje neuvěřitelná sebekázeň a síla. Podle psychologů to natrvalo formuje osobnost a charizma matky. „Tehdy na povrch vyplave jakési uvolnění, sebevědomí člověka, který si je vědom toho, že za tím vším je veliké úsilí, a kterého už jen tak něco nerozhází.“

Krom toho pro dnešní mladé maminky platí, že jsou sebevědomé a zralé. Pokud se jedná o jejich dítě, jsou rozhodné a neoblomné. „To jsou hodnoty, které vnímáme kladně, a obecně charakterizují obraz moderní ženy. Díky tomu se žena stává pro partnera ještě přitažlivější a žádanější. Po vyčerpání, které zažívají v prvních měsících, začnou maminky vyzařovat neuvěřitelnou životní radost. A právě tato spokojenost je krášlí a stávají se pro svého partnera sexy a přitažlivé.“ dodávají psychologové.

Muži však nesmí zapomínat na jednu věc. Náladu své partnerky určují svým chováním právě oni. Nejedná se pouze o to, že se ženě budou trochu dvořit, budou pro ni mít pěkného slova a pak si budou užívat svého klidu. Jde o to, aby jí dokázali sdělit: „Miluji tě takovou, jaká jsi, jsem tu pro tebe a společně dokážeme cokoli“.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích