Menu

Jak hravě zabavit vaše nejmenší?

Sdílet na Facebooku

1. dubna 2019

Kdo by to neznal.. každá nová hračka děťátko zabaví jen na pár minut a pokud si s ní děti hrají do druhého dne, je to velký úspěch. Až se začne váš malý drobeček nudit, vytvořte mu hračku sami!

Potřebovat budete jen pár věcí. Vsadíme se, že většinu z nich najdete doma. Nejen že ušetříte nějakou tu kačku, ale pocit, že něco svému děťátku vlastnoručně vyrobíte, ten je k nezaplacení. Návody jsou opravdu jednoduché, takže pokud doma máte ještě staršího sourozence, můžete nechat výrobu hračky na něm!

hracky

Chrastítko z PET lahve

Abyste proměnili obyčejnou PET láhev v chrastítko, budete potřebovat nějakou vhodnou náplň, která bude chrastit. My jsme zužitkovali víčka od snězených ovocných kapsiček. Do lahve může vložit i barevná víčka od PET lahví nebo třeba korálky.

Do víčka od lahve, kterou jste pasovali na chrastítko, udělejte nůžkami dírku, kterou provléknete pestré stužky. Pak už stačí jen na vnitřní straně víčka všechny stužky zavázat dohromady na pevný uzlík, aby je děťátko nemohlo vyvléknout.

 

pet lahev

Duhový míček

Do míčku (nebo jiného předmětu), který má v sobě dostatek otvorů vložte pestrobarevné ústřižky látek nebo stužek, které doma najdete. Čím barevnější a různorodější náplň bude, tím větší prostor pro zkoumání malému badateli dopřejete.

Zrak, sluch, hmat a samozřejmě i chuť  – vaše děťátko procvičí čtyři smysly najednou a vy si třeba pro jednou stihnete vypít teplou kávu :o)

chrastítko

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích