Menu

Co nosit v těhotenství

Sdílet na Facebooku

30. dubna 2018

Pomoc! Nemám co na sebe! Tuto větu už při pohledu do své šatní skříně vyřklo mnoho žen. Obvykle se jedná o trochu přehnané tvrzení, během těhotenství je však výběr vhodného oblečení opravdu nelehký. Naštěstí máme pro nastávající maminky několik užitečných rad.

Pomoc! Nemám co na sebe!

Tuto větu už při pohledu do své šatní skříně vyřklo mnoho žen. Obvykle se jedná o trochu přehnané tvrzení, během těhotenství je však výběr vhodného oblečení opravdu nelehký. Naštěstí máme pro nastávající maminky několik užitečných rad.

Myslete na budoucnost a kupte si některé kousky oděvu o jedno až dvě čísla větší.

Bříško roste, prsa se zvětšují, pas naopak mizí – na začátku těhotenství žena sleduje změny, které probíhají v jejím těle, s velkým vzrušením a očekáváním. Ale jakmile nastávající mamince začne být těsná oblíbená sukně nebo halenka, začne do šatní skříně hledět se značným rozčarováním. Pokud to už znáte z vlastní zkušenosti, právě nadešel čas, abyste začala pomýšlet na módu určenou pro těhotné.

V prvních třech až čtyřech měsících těhotenství je váhový přírůstek ještě poměrně malý, bříško se zatím nijak výrazně nerýsuje. V tomto období postačí, když si koupíte o jedno až dvě čísla větší konfekční velikost oblečení. V této době můžete stále nosit věci, které se Vám líbí a které ladí s Vaším stylem. A výhodou je i to, že nově zakoupené oblečení budete moci využít i těsně po porodu, pokud Vám zůstane pár nadbytečných kil na bocích nebo v jiných partiích.

Malé triky – velký efekt

Jednoho dne nastane okamžik, kdy už zamilované džíny prostě nedopnete. A to bude právě čas, kdy ke slovu přijdou užitečné triky: rifle nastavíte pomocí gumičky, kterou protáhnete knoflíkovou dírkou a knoflík takto „zapnete“. Skvělým vynálezem je také tzv. belly belt, tedy těhotenský pás, díky kterému své oblíbené oblečení jednoduše nastavíte, takže oblíbené sukně nebo kalhoty porostou spolu s vaším bříškem. Nouzovým řešením je zakrytí bříška delším horním dílem oblečení. Rostoucí bříško decentně zakryje také blůza nebo vesta se střihem do áčka. Od zakulacujících se tvarů může pozornost efektivně odpoutat také široká a vkusně uvázaná šála.

Možná se také vyplatí vypůjčit si styl vašich drahých poloviček. Zabavte partnerovi džíny, nadvakrát si ohrňte nohavice a outfit doplňte ledabyle zapnutým stylovým páskem. Dokonalé! Pokud již nemáte co na sebe, skříň Vašeho partnera Vám může výborně posloužit. Pomocí nápadného náhrdelníku nebo stylového šátku vytvoříte jeden nebo dva originální outfity pro volný čas, například z pánské košile.

Břicho, aneb když začne růst

Dokud je teplé počasí, není problém, pokud bříško zpod krátkého trička trochu vykukuje. Jakmile se ale ochladí, měla byste začít používat těhotenský pás. Existuje celá řada těhotenských pásů, které lze nosit pod tričkem i na tričku. Trup se díky nim navíc opticky prodlouží. Pokud pásem doplníte kalhoty nebo sukni, vykukující bříško s jeho pomocí šikovně zakryjete. Když se začne břicho zakulacovat již opravdu viditelně, je vhodné investovat do několika kusů vhodně zvoleného těhotenského oblečení. Dnes se nezapomíná ani na zaměstnané ženy, které si mohou vybrat ze široké nabídky kalhotových kostýmů. Mnohé módní řetězce mají v nabídce speciální kolekce určené právě pro těhotné ženy. Nejlepší bude, pokud si zvolíte takové kousky, které se dají vzájemně kombinovat.

Boty by měly být maximálně pohodlné

Problém může vyvstat také při výběru bot. Kvůli bezpečnosti byste si měla rozmyslet, zda v těhotenství budete nadále nosit podpatky. Která z vás by také chtěla zakopnout a riskovat úraz? 
Některé ženy ke konci těhotenství trpí zadržováním vody v těle, což může způsobit nepříjemné otoky nohou. V létě proto může být ideálním řešením plážová obuv nebo sandály, v chladnějším počasí můžete zvolit pohodlné kozačky na nízkém podpatku. V každém případě vybírejte boty, které lze pohodlně nazout. Co nejdříve si pořiďte lžíci na boty s dlouhou rukojetí, protože zavazování tkaniček se po nějaké době může stát opravdovým utrpením.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích