Menu

Certifikované jídlo plné potěšení

Sdílet na Facebooku

17. ledna 2020

Zdravé rovná se méně chutné. Tento mýtus o zdravé stravě se již pomalu vytrácí z našich zažitých přesvědčení. Přesto však jsme stále obezřetní a občas i podezíraví, když se o něčem řekne, že je to zdravé a bio. Můžeme se na slova výrobců opravdu spolehnout? A jak je na tom ROSSMANN a jeho privátní značka enerBiO?

Stále více lidí přikládá význam zdravé a vyvážené stravě. Mnoho z nás má však potíže se zařazením těchto výrobků do svého každodenního života. Jsme ovlivněni různými dietami a omezeními (alergie, vegetariánství, veganství, paleo dieta*, bezlepková dieta, apod.). Musíme tak uzpůsobit naše chování a pečlivě volit stravu.

ROSSMANN a jeho privátní značka enerBiO si však zakládá na tom, že strava by měla mít dvě důležité vlastnosti. Měla by být chutná a rozmanitá. Pokud si přípravu samotného jídla budete užívat, je to další kladný bod do vašeho zdravého životního stylu.

enerBiO

Od snídaně po půlnoční svačinku

Značka enerBiO má širokou škálu produktů s vysoce kvalitními biopotravinami. Mnohé z nich jsou vegetariánské, bezlepkové nebo veganské. Ať už je to ovesná kaše, tortelliny plněné zeleninou nebo tyčinka s oříšky, máte zaručenou kvalitu a dobrou chuť každého výrobku. Jak jsme řekli, strava by měla být chutná a rozmanitá, takže občasné mlsání v podobě kousku čokolády neuškodí. Ať už jste vysoce postavený manager, nebo žena v domácnosti, enerBiO je tím pravým jídlem pro váš každodenní život.

Sortiment enerBiO jsme od začátku jeho uvedení na trh rozšířili a přizpůsobili ho požadavkům našich zákazníků. Bedlivě také sledujeme vývoj potravinových trendů a zjištěné informace využíváme k tomu, abychom vás překvapili, uspokojili a povzbudili k vyzkoušení něčeho nového. Nabízíme vysoce kvalitní biopotraviny za přiměřené ceny, aby si každý mohl vyzkoušet a objevit to, co právě jemu vyhovuje.

 

 

Kvality značky enerBiO

  • Vhodná pro všechny formy stravy – Lidé mající například laktózovou intoleranci, či se rozhodli pro veganskou stravu, najdou v sortimentu enerBiO řadu alternativních produktů, které jsou vhodné právě pro jejich typ stravování. Na obalu je uvedeno označení „bez lepku“, „bez laktózy“, „vegan“.
  • Certifikovaná značka – Výrobky enerBiO jsou vyráběny dle požadavků kontrolovaného ekologického zemědělství. Proto každý výrobek enerBiO nese ekologickou pečeť v souladu s ekologickým nařízením EU, která je díky přísným pokynům a kontrolám ze stran EU zárukou bezpečnosti. Na výrobcích tak naleznete označení EG- Öko-Verordnung a logo Evropské unie pro biopotraviny. Značka enerBiO se zároveň jako první v České republice pyšní i oceněním GREEN BRANDS Czech Republic 2019/2020 za udržitelné podnikání. Toto ocenění si stále držíme i pro rok 2021/2022.
  • Ochrana přírodních zdrojů – Pro společnost ROSSMANN je ochrana životního prostředí a zodpovědné využívání přírodních zdrojů velice důležitá. Všechna balení produktů enerBiO jsou tak pokud možno v souladu s normami udržitelnosti FSC*, PEFC* a recyklační koncepce. Postupně přecházíme u obalů – například medů či sirupů – na ekologický R-PET, což je 100% recyklovaný plast z nápojových lahví.

obr_1

 

* Vysvětlení pojmů:

  • Paleo dieta je dieta, kdy ze svého jídelníčku vyřadíte obiloviny, luštěniny, pečivo a mléčné výrobky a vyhnout byste se měli i průmyslově zpracovaným potravinám.
  • FSC – jedná se o zkratku pro Forest Stewardship Council (Rada pro správu lesa). Výrobky nesoucí toto logo byly vyrobeny ze dřeva pocházejícího z lesa, který je obhospodařován šetrným způsobem s ohledem na principy trvalé udržitelnosti.
  • PEFC – jedná se o zkratku pro Programme for the Endorsement of Forest Certification, jejíž význam je velice podobný certifikaci FSC.
Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích