Menu

Buďte blíž svému zdraví díky našim přírodním produktům

Sdílet na Facebooku

18. ledna 2021

V drogeriích ROSSMANN si vyberete z celé řady přírodních produktů světových i menších značek s důležitými certifikáty, které zaručují prvotřídní kvalitu. Najdete u nás například značky Alterra a enerBiO, které se jako první v České republice pyšní oceněním GREEN BRANDS za udržitelné podnikání.

Ochrana zdraví a životního prostředí je jedním z nejdůležitějších témat, se kterými se dnes setkáváme. Poptávka po takzvaných EKO a BIO produktech, které neobsahují žádnou chemii a pochází z udržitelného zemědělství, je stále větší a to nás těší.  A co to vlastně EKO a BIO znamená?

Označení EKO znamená, že produkty jsou ekologicky šetrné. Aby výrobek mohl toto označení získat, musí být prokazatelně nezávadný vůči životnímu prostředí a zároveň ke zdraví uživatele. U nás můžete najít celou řadu EKO čisticích prostředků, EKO dětské pleny a mnoho dalšího.

BIO znamená, že produkt byl vyroben podle zásad ekologického zemědělství.  Při pěstování rostlin, ze kterých je produkt vyrobený, nebyly použity pesticidy, umělá hnojiva a herbicidy. Při živočišné výrobě jde o minimalizaci utrpení zvířat po celou dobu jejich života. Jsou proto chována ve volných výbězích a přes zimu mají na chráněném místě dostatek prostoru.

Naše značky

enerBiO

                V sortimentu značky enerBiO naleznete zdravé produkty z biologicky pěstovaných přísad, které umožňují kvalitní vyvážené stravování a dodávají tělu energii. Většina produktů enerBiO je vegetariánská, veganská a mnoho z nich je bez lepku. Produkty podléhají přísné kontrole a jsou označené certifikátem EG- Öko-Verordnung a logem Evropské unie pro biopotraviny. Značka enerBiO byla také oceněna certifikátem GREEN BRANDS Germany 2017/2018. A toto ocenění si i nadále držíme pro rok 2021/2022.

obr_1

 

Alterra

               Výrobky Alterra poskytují přirozenou péči a jsou složeny z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství nebo z lesního sběru. V žádné části výrobního procesu se nepoužívá „tvrdá“ chemie, konzervační látky, barviva ani parfémy, takže účinné rostlinné látky zůstávají zachovány. Ve výrobcích Alterra se používají pouze rostlinné oleje, jejichž složení odpovídá přirozené lipidové vrstvě pokožky. Snášenlivost všech výrobků Alterra pokožkou je dermatologicky ověřena. Žádný z výrobků Alterra není testován na zvířatech, ale výhradně na dobrovolnících. Všechny výrobky Alterra mají také ochrannou známku vegan.

 

Další značky

               Zdraví si zaslouží ale i naše pokožka. Při používání dekorativní kosmetiky můžete dbát jak na krásu, tak i na složení bez chemie. Poohlédněte se po produktech EKO a BIO a vyzkoušejte výrobky českých i světových značek jako Bione, Purity Vision nebo Lavera.

               A mysleli jste na své vlasy? Většina žen si je dnes myje třikrát týdně, některé i každý den. Příliš častá péče pomocí kosmetiky s obsahem chemie ale může napáchat škody. Třeba mastné a nepoddajné vlasy. Obrátit se k přírodnímu řešení je tím nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout vytouženého cíle. Díky EKO a BIO šamponům a kondicionérům se můžete zbavit zbytečných parabenů, sulfátů a silikonů, které sice krátkodobě vlasům sluší, dlouhodobě je však ničí. U nás můžete vyzkoušet například výrobky značek jako Inecto, Nature Box nebo Biomagic.

               Neodmyslitelnou součástí našeho EKO a BIO sortimentu jsou produkty pro děti. V drogeriích ROSSMANN obstaráte vše od zdravé výživy, přes přírodní vlhčené ubrousky až po nepostradatelné EKO dětské plenky. Jednoduše u nás najdete veškerou výbavu, kterou vaše děťátko potřebuje pod značkami Babydream, Alnatura nebo ECO by Naty.

               Zapomínat nesmíme ani na čistý domov. Ten se někdy kvůli chemickým čisticím prostředkům mění na dokonale sterilní prostředí, které nám neumožňuje rozvíjet imunitní systém a to hlavně tehdy, když se čistidla dostanou do styku s pokožkou. EKO čisticí prostředky potřebují trochu více času, ale vyčistí vše stejně dobře jako ty chemické a navíc dají prostor k životu potřebným zdravým bakteriím. Tak co, pustíte se do toho s námi? Máme pro vás široký sortiment produktů od značek Winni’s, domol, Real Green a spoustu dalších.

Označení produktů

Aby se vám produkty vybíraly co nejlépe, připravili jsme pro vás jednoduchý přehled označení. Co každé z nich znamená?

BEZ LEPKU – symbolem přeškrtnuté pšenice označujeme potraviny, které obsahují méně lepku než 20mg/kg. Jsou tedy složeny ze surovin, jež neobsahují žádné složky z pšenice, ječmene, žita, ovsa, špaldy ani kamutu. Etiketu nosí značky enerBiO, Genuss Plus, WellMix, Winston či Babydream.  

BEZ LAKTÓZY – produkty označené přeškrtnutou lahví mléka obsahují méně než 10mg laktózy a galaktózy na 100g výrobku. Symbol najdete na značkách enerBiO, Genuss Plus, WellMix, Winston či Babydream

VEGAN – tímto certifikátem zaručujeme, že výrobek neobsahuje žádný živočišný produkt, tedy maso, mléko, vejce, med ani kožešiny či kůže a nebyl na zvířatech testovaný. Hledejte jej na značkách enerBiO, Genuss Plus, FroschWellMix a Babydream.

BIO – jednotné logo Evropské unie pro ekologickou produkci, lísteček v zeleném poli vás ujistí o původu a kvalitě potravin a nápojů. Biosuroviny pro jejich výrobu pocházejí ze zemědělství, které se obejde bez průmyslových hnojiv, pesticidů a herbicidů a svým zvířatům poskytují dostatek péče, kvalitního krmiva a životního prostoru pro pastvu i odpočinek. Výrobky neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti či konzistence.

DAAB – certifikace německého svazu alergiků označuje produkty pro citlivou pleť našich značek Alterra, domol a Babydream. Jejich receptura neobsahuje parfemaci, aromata, éterické oleje, konzervační látky, barviva ani další dráždivé látky.

NATRUE – mezinárodní certifikace pro přírodní a bio kosmetiku dělí produkty do tří kategorií: na přírodní kosmetiku, přírodní kosmetiku s podílem bio složek a na čistou bio kosmetiku. NATURE má přesně stanovený minimální podíl autentických přírodních látek a maximální podíl surovin blízkých přírodním látkám – u nás ji hledejte u značky Alterra.

ECOLABEL – květinka, oficiální označení Evropské unie, mapuje výrobky a služby šetrné k životnímu prostředí. Uděluje se ve 26 kategoriích a u nás se jí pyšní značky Frosch, domol a Babydream.

FSC – důvěryhodná certifikace FSC označuje dřevo z lesa, které bylo obhospodařováno v souladu s jejím standardem. V obchodech najdete pod certifikátem FSC hračky, drogistické pomůcky, nábytek, okna, dveře, schody, železniční pražce, potřeby pro kutily nebo kuchyňské náčiní, ze dřeva FSC se staví domy a mosty. Velký rozmach zaznamenává výroba certifikovaného papíru a vydávání knih, časopisů a jiných publikací na FSC papíru.

 

Těšíme se na vás v drogeriích ROSSMANN a při výběru přírodních produktů vám vždy rádi pomůžeme.

ROSSMANN. A život je krásnější.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích