Menu

Znáte tu správnou ingredienci pro Vaši pleť?

Sdílet na Facebooku

11. prosince 2023

Znalost správné péče o pleť se stává v posledních letech čím dál důležitější. Ve světě krásy kolují slova jako aktivní ingredience a jaký je jejich efekt na naši pleť. Někdy však není jednoduché se v takové záplavě vyznat a rozpoznat, která je vlastně ta pravá pro náš konkrétní typ pleti.

Právě proto se spojily známé skincare značky L’Oréal Paris, Garnier a Mixa vytvořily kampaň My skin prescriptions. Ta je zaměřená na edukaci ohledně aktivních ingrediencí, objasnění účinků jednotlivých látek a přináší i konkrétní typy na produkty vhodné právě pro Vás.

Stálicí mezi aktivními ingrediencemi je kyselina hyaluronová známá pro svoje intenzivně hydratační účinky. Pokud Vaše pleť touží právě po hydrataci a vyplnění, je nasnadě vyzkoušet séra z řady Revitalift Filler – obličejové a oční. Oční sérum je navíc obohacené o kofein, který pomáhá redukovat známky únavy pod očima. Pro hydrataci citlivé pleti je pak vhodné zvolit sérum Hyalurogel od značky Mixa.

Jednou z nejpopulárnějších ingrediencí posledních měsíců je Vitamín C. Je účinný proti prvním známkám stárnutí jako jsou jemné vrásky nebo nejednotný tón pleti. Ve 12% koncentraci je čistý vitamín C obsažený v séru Revitalift Clinical od L’Oréal Paris.

V boji proti vráskám, a to i hlubokým, je ideálním pomocníkem retinol obsažený například v nočním séru Revitalift Laser. Retinol je velmi účinná látka, ale pozor – je potřeba ji aplikovat postupně a nechat pleť si zvyknout. Důležitým krokem je také ranní aplikace krému s ochranným faktorem.

Poslední, ale neméně účinnou aktivní látkou, kterou si dnes představíme, je aktivní uhlí. Je skvělým pomocníkem v boji proti nedokonalostem a akné. Tato látka je obsažená i Pure Active Charcoal séru od Garnier. V kombinaci s kyselinou salicylovou a niacinamidem redukuje póry a pupínky a účinkuje protizánětlivě.

Jaké sérum vyberete pro Vaši pleť?

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích