Menu

Zimní menu pro mazlíky

Sdílet na Facebooku

15. ledna 2021

Kvalitní a vyvážené krmivo je pro zdraví domácích mazlíčků zcela zásadní. Jak byste měli přizpůsobit psí a kočičí jídelníček zimnímu období, aby jejich organismus dostal vše, co potřebuje?

Při sestavování jídelníčku pro pejska musíte vzít v úvahu kromě velikosti a plemena především to, zda tráví zimní měsíce v teple domova, či dovádí venku s vločkami. Psi, kteří obývají vyhřáté interiéry, mívají v chladném období méně pohybu. Aby nepřibývali na váze, je třeba přizpůsobit kalorickou hodnotu krmení tak, aby odpovídala energetické spotřebě. Jedním z možných řešení je přejít na výrobky s označením light, které se hodí především pro starší psy se sklonem k nadváze.

U domácích koček zůstává režim krmení obvykle stejný – vzhledem k tomu, že jsou tato zvířata milovníky rituálů, doporučují veterináři nevybočovat ze zaběhnutých kolejí.

Vyberte pro své mazlíčky to nejlepší právě u nás. Vybírat můžete zde.

obr_2

Tipy do třeskutých mrazů

  1. Pokud venčíte psa na posolených komunikací, ošetřete mu před vycházkou tlapky vazelínou nebo speciálním voskovým krémem. Po příchodu domů je třeba tlapičky umýt ve vlažné vodě, vysušit a znovu namazat. Totéž platí pro kočky, které se do tepla domova vracejí ze svých toulek.
  2. Ve velkých mrazech volte spíše kratší, ale častější vycházky. Dbejte na to, aby pes dlouho nepostával na jednom místě, ale naopak se intenzivně hýbal.
  3. Boudu nebo kotec venku žijících mazlíčků nezapomeňte dobře izolovat od mrazu – skvěle poslouží například polystyren.

 

obr_1

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích