Menu

Zdraví a vitalita – co by nemělo chybět ve vašem jídelníčku?

Sdílet na Facebooku

7. ledna 2021

Ve zdravém těle zdravý duch. I malá změna ve stravování může výrazně přispět ke zlepšení vašeho fyzického i psychického zdraví, které máme jen jedno a je třeba jej opatrovat.

Cítím se unavená a bez energie. Co s tím?

Otázka, kterou si často říkáme. Je na ní odpověď? Mnoho z nás si myslí, že stačí z jídelníčku vyřadit nezdravé potraviny a problém je vyřešen. Je to ovšem komplexní problém, kam spadá vyvážená strava, dostatek spánku, pohybu a odpočinku, pitný režim a co nejméně stresu.

Fenomén zvaný superpotraviny

Proč super? Protože tyto potraviny mají v porovnání s jinými potravinami téhož druhu vyšší obsah zdraví prospěšných látek – vitaminů, vlákniny, antioxidantů, minerálních látek. K dosažení kýženého efektu dojde jen při pravidelné konzumaci. Rozhodně neplatí pravidlo, že čím větší množství, tím bude efekt větší. I superpotraviny se musí jíst s mírou. Důležité je tedy zařadit je do našeho pravidelného jídelníčku.

vitaminy

Superpotraviny z našeho sortimentu

Mléko - dvě sklenice mléka denně a vaše tělo dostane ideální množství vápníku, které potřebuje. Pití netučného mléka pomáhá v prevenci osteoporózy a artritidy.

Olivový olej - je výtečným zdrojem nenasycených mastných kyselin a antioxidantů, prospívá srdci, pomáhá snižovat riziko vzniku nádorů nebo Alzheimerovy demence.

Ořechy - i přes jejich kalorické hodnoty jsou ořechy v přiměřeném množství výtečným zdrojem nenasycených mastných kyselin, které jsou považovány za elixír zdraví. Látky v nich obsažené pomáhají snižovat cholesterol a tím snižují riziko infarktu nebo mozkové mrtvice.

Quinoa - obilnina, které se přezdívá „zlato Inků“ se může pochlubit vysokým obsahem bílkovin, esenciálních aminokyselin, vitaminů (C, kyselina listová, beta-karoten, thiamin,…) a minerálních látek (železo, hořčík, zinek,…). Příznivě působí na hladinu glukózy v krvi a snižuje vznik tzv. civilizačních chorob.

Brusinky - brusinky mají výborné antioxidační účinky a jsou bohaté na vitaminy C, K a E. Dále obsahují mangan, hořčík, draslík, vápník a fosfor. Využívají se jako prevence infekcí močových cest a snižují i riziko vzniku zubního kazu, zánětu dásní a paradontózy.

Lněné semínko - vedle n-3 mastných kyselin, které jsou důležité pro vývoj mozku, imunitního systému a pro zdraví srdce a cév, je i zdrojem vlákniny.

Chia semínka - tato superpotravina obsahuje n-3 mastné kyseliny a další nutričně významné množství manganu, hořčíku, fosforu, selenu, železa a vlákniny, které napomáhají hubnutí.

Vitaminy, minerály a doplňky stravy

Doplňky stravy nás samy o sobě nezachrání. Pokud jíme nesprávně, je zbytečné za ně vyhazovat peníze. Doplňky stravy fungují, když látka, která je v nich obsažená, chybí ve stravě, nebo se z běžného jídla špatně vstřebává. Nejsou to léky, takže od nich nemůžeme očekávat zázraky. Jejich hlavní funkcí je to, aby doplnily to, co tělu chybí.

Využijte naši akci 2 + 1 ZDARMA na všechny vitaminy a doplňky stravy, která platí od 6. 1. do 19. 1. 2021 a probuďte v sobě novou životní energii.

Jaké je desatero pevného zdraví? Dočtete se zde.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích