Menu

Zatočte se zašedlou a unavenou pletí

Sdílet na Facebooku

5. ledna 2021

S příchodem nového roku je nejvyšší čas zatočit se zašedlou, unavenou a problematickou pletí. V jednoduchých 7 krocích vám řekneme, jak na to.

Suchou pokožku může způsobit řada různých vlivů. Patří sem například nedostatečný příjem tekutin, zima, suchý vzduch nebo alergie a ekzémy. Ovšem správnou péčí můžete jejímu praskání, svědění a pálení zamezit.

Dlouhé zimní večery, blahobyt svátků i nepravidelný režim se často podepíšou na stavu pleti. Ta pak po novém roce vypadá unaveně a nezdravě a někdy se připojí i kožní problémy, jako je mastná aknózní pleť s rozšířenými póry, suché, přecitlivělé a loupající se zóny či viditelnější červené žilky v obličeji. Pozorujete na sobě takovéto stavy a nedaří se vám je zamezit běžnou kosmetickou péčí? Pak je možná problém trochu hlubší.

Komplexní proměna od kořenů

Je-li organismus zanesený toxiny a jinými škodlivinami, specializované přípravky se mohou míjet účinkem. V takovém případě je potřeba se postarat o pleť nejen zvenčí, ale i zevnitř.

  1. Upravte pitný režim – bez vnitřní hydratace to nepůjde! Čistá voda je blahodárná jak pro výživu rostlin, tak i pro vaši pleť.
  2. Odlehčete jídelníček – svátky vždy udělají za naším zdravým životním stylem tlustou čáru. Na nový rok je potřeba to změnit. Tučná a mastná jídla vyměňte za sezónní potraviny, zeleninu, ovocná a bylinková smoothie a čisté vývary.
  3. Pečlivěji čistěte – detoxikace organismu často způsobuje, že se budete více potit a pokožku tak budete mít mastnější. Nezapomeňte se tedy důkladně odličovat a zamezit tak ucpaným pórům.
  4. Masírujte – správná masáž rozproudí krev v těle a podpoří tak uzdravovací proces. Dopřejte si jí vždy, když používáte jakékoli krémy.
  5. Napařujte – parní lázně z bylinkových odvarů pomohou nečistotám ven, otevřou póry a připraví pokožku na účinnější příjem živin z krémů a masek.
  6. Maskujte – pleťové masky by se měly stát vaší alfou omegou. Zaměřte se na masky s obsahem jílů, černého uhlí nebo medu.
  7. Nechte ji dýchat – aby měla pleť prostor se regenerovat, buďte střídmější v líčení. Takže hutné make-upy nahraďte jemnějšími tónovacími krémy BB a CC.

Víte, že…

… s postupující zimou může pleť také trpět nedostatkem vitaminů? Chybět by jí mohl například vitamin D kvůli nedostatku sluníčka. Dále Áčko, jehož nedostatek se projeví přesušenou pletí, nebo vitamin C, který stojí za zářivou pokožkou a silnou imunitou.

vitaminy

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích