Menu

Vyzrajte nad stresem příjemnou domácí masáží

Sdílet na Facebooku

21. května 2019

Známe to všichni. Únava po náročném dni, bolest hlavy, ztuhlá záda. Jak se odpoutat od každodenních starostí a zapomenout na své trable? Máme pro vás návod.

Není nic lepšího, než nechat se od svého partnera či partnerky hýčkat a užít si příjemný večer. Dopřejte si uvolňující masáž s našimi výrobky z kolekce Wellness&Beauty, které vás během chvilky přenesou do ráje.

 

Teplo je základ dobré masáže

Masáž není jen o tom položit ruce na tělo a pohybovat s nimi tam a zpět. Aby byla účinná a dotyčnému příjemná, je potřeba dodržovat jistá pravidla, která zajistí, že se budete cítit jako v lázních.

 1. Teplota v místnosti – zima způsobí stažení svalů a zabrání pořádnému uvolnění. V místnosti by tedy měla být příjemná až vyšší teplota, aby vám po chvíli nenaskočila husí kůže.
   
 2. Zahřejte se - před tím, než masáž započne, je dobré si záda nahřát. K tomu skvěle poslouží nahřátý ručník či třeba horký vzduch z fénu. Zde ale pozor na opaření.
   
 3. Masážní olej - teplota oleje bývá často nižší než teplota lidského těla. Vyvarujte se tedy aplikace přímo na masírovanou část. Vždy si olej nejprve zahřejte v dlaních.
Rozmazlujte se krok za krokem
 • Pozvolný start – nejprve provádějte dlouhé hmaty na co největší ploše s použitím celých dlaní. Začněte na hýždích a postupujte podél páteře vzhůru až k hlavě, následně zpět a krouživými pohyby směrem k ramenům. Tento postup několikrát opakujte.
 • Lokální masáž – nejvíce potíží se odvíjí od páteře, proto se v následujícím kroku zaměřte na svaly podél. Kroužky či vlnovkami spodní či malíkové hrany dlaně postupujte vždy zdola nahoru. Zopakujte to samé, ovšem nyní použijte palce.
 • Speciální místa – zvláštní pozornost věnujte ztuhlým partiím. Tím často bývá oblast kolem lopatek. Dejte masírovanému ruku za záda, přidržte ji a pomocí palce promasírujte svaly pod lopatkou.
 • Závěrečné rozmazlení – dopřejte svému milovanému teplotní rozkoš. Spojte dlaně a třete s nimi tak rychle, dokud nepocítíte teplo. Celé dlaně rychle přiložte na záda a jemně s nimi zakružte. Uvidíte, že to vyvolá příjemné zavrnění.
Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích