Menu

Vousy dělají muže

Sdílet na Facebooku

13. srpna 2018

Vousy dělají muže! A jsou opět v módě – nosí se strniště, bradky, plnovous i knír. Nechat si narůst vousy není vůbec složité, ale dobře se o ně starat je umění. Hranice mezi upraveným a neupraveným vousem je dost tenká. Jak se o vousy starat a které kosmetické produkty zvolit?
 
Pravidelná péče

Vousy je určitě dobré také alespoň 1x až 2x týdně pořádně umýt, smýt z nich používanou kosmetiku, prach a odstranit odumřelou kůži. Protože vousy nejsou totéž co vlasy, tak rozhodně nedoporučujeme používat šampon na vlasy, který neprospívá ani vousům, ani pokožce pod nimi. Vlasy se ve srovnání s vousy rychle mastí, a tak by látky v běžném šamponu mohly způsobovat vysušování pokožky pod vousy, případně nepříjemně dráždit koutky úst. Regeneraci a výživu vousů výrazně podporují pomády a kondicionéry na vousy. Jsou praktické pro ty, kterým nevyhovuje těžší složení olejů a balzámů. Navíc se velmi rychle vsakují. Určitě je dobré nezapomínat také na hřebeny a kartáče na vousy. Hřeben vousy načeše, kartáč mimo jiné vousy také narovnává, zbavuje větších nečistot a masíruje pokožku.

Životní styl

Na kvalitu vousů má vliv také životní styl včetně stravy. Správnou volbou je listová zelenina, avokádo, libové maso a ořechy, které obsahují dostatek vitamínů A, E, B3 a B7.

vousy

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích