Menu

Večerní rituál pro královský spánek. Vypněte mobil a dopřejte si horkou koupel

Sdílet na Facebooku

2. března 2023

Blíží se hodina, kdy máte jít spát, a vy začínáte být nervózní, že zase neusnete? Nejste v tom sami. Takové pocity zažívá asi třetina lidí, kteří bojují s nespavostí. Vyzkoušejte jednoduchý večerní rituál, který vaše tělo uvolní, odplaví starosti z celého dne a připraví vás na zdravý spánek.

Hodinu před spaním

Ideálně 30 až 60 minut před tím, než půjdete do postele, nekoukejte do žádných obrazovek. Už tou dobou totiž váš organismus vyplavuje melatonin, který možná znáte jako spánkový hormon. Když na sebe necháte zářit světlo z displeje nebo obrazovky, tento proces zbytečně nabouráte.

Kromě toho už je dobré pomalu zklidňovat myšlenky, ne čerpat nové a nové podněty. Takže vypněte televizi, mobil nastavte na noční režim a začněte se připravovat na spaní.

1

Půl hodiny před spaním

Vytvořte si večerní voňavý rituál, který vaše tělo zrelaxuje a připraví na spaní. Pomůže vám s tím nová řada kosmetiky Good Night od Kneipp. Obsahuje přírodní oleje ze švýcarské borovice a indického santalového dřeva. Ty pomáhají snižovat krevní tlak, zmírňovat stres a ještě vaši pokožku nádherně provoní. Díky tomu půjdete do postele uvolnění a s čistou hlavou.  

2

Těsně před spaním

Připravte si malý šálek oblíbeného bylinkového čaje nebo horkého mléka s medem. Jsou to ověřené tipy našich babiček, na které jsme v posledních letech úplně zapomněli. Pomalu upíjejte a soustřeďte se jen na přítomný okamžik. Vše ostatní pusťte z hlavy.

3

Usínání dejte 20 minut

Když nemůžete usnout víc než 15–20 minut, vstaňte z postele. Zbytečně byste začali být nervózní z toho, že ještě nespíte. Potmě – bez televize nebo internetu – se posaďte například do křesla a postupně znovu zklidněte mysl. Zpátky do postele se přesuňte, jakmile se vám v křesle začnou zavírat oči.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích