Menu

Udržitelná kosmetika? Se značkou KNEIPP je to jednoduché!

Sdílet na Facebooku

18. března 2022

Kosmetika neobsahující konzervanty, silikony a parafíny nebo taková, která není testovaná na zvířatech – to už se dnes stává standardem. Některé značky jdou však ve své snaze o udržitelnost ještě dále a hledají další cesty, jak chránit životní prostředí. Jednou z takových je německá značka KNEIPP.

Kamenný papír i lehčí lahvičky

KNEIPP v roce 2020 představil kolekci Goodbye Stress, která kromě pozitivních účinků na tělo i mysl (dle laboratorních testů díky své tyrkysové barvě a vůni vodní máty s rozmarýnem odbourává stres a zlepšuje náladu) výrazně snižuje také dopad na životní prostředí.

obr_1

Plastová lahvička sprchového gelu Goodbye Stress je vyrobená z recyklovaného a znovu recyklovatelného materiálu, u skleněných lahviček oleje do koupele Goodbye Stress výrobce po dlouhém vývoji snížil hmotnost o 9 gramů. Může to znít jako maličkost, ale KNEIPP díky tomu snížil roční produkci CO2 o 35 tun.

Sůl do koupele Goodbye Stress, která se těží na dně 250 milionů starého oceánu, výrobce balí do nelakovaného sáčku. Většina etiket z této řady je dále vyrobená z kamenného papíru, který je k přírodě šetrnější než klasický papír ze dřeva. Sám KNEIPP uvádí, že při výrobě jedné tuny kamenného papíru ušetří 20 stromů a neuvěřitelných 28 300 litrů vody.

obr_2

Značka myslí i na zdánlivé detaily. Například pro potisk etiket všech produktů Goodbye Stress využívá font písma Ryman Eco, který spotřebuje o třetinu méně inkoustu než běžné fonty.

Obaly z trávy a úplné odříznutí od plastů

Kromě kamenného papíru značka KNEIPP při výrobě používá i další ekologický zázrak – travní papír. Skládané krabičky pro své balzámy na rty balí do papírového obalu, který je z 25 % vyrobený z trávy. A do budoucna chce podíl trávy v obalech dál zvyšovat.

Samotná tuba pro balzámy na rty je z velké části vyrobená z odpadního korku. Značka doslova vykupuje od okolních firem korkový odpad – například prořezy z výroby vinných zátek, víček na gin nebo korkových podlah – a z těch následně vyrábí obaly. Namísto toho, aby korek skončil ve spalovně, nachází další využití.

Snaha značky KNEIPP hledat udržitelné materiály pro výrobu obalů vede k ultimátnímu cíli: od roku 2025 nechce používat vůbec žádné plasty.

Jaká je vaše oblíbená řada kosmetiky KNEIPP? Dejte nám vědět! :)

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích