Menu

Triky s holením: pěkně do hladka

Sdílet na Facebooku

30. května 2022

Odhalte sametovou pokožku a užívejte si dlouhotrvající pocit hebkosti. Dáme vám pár tipů, jak holení zefektivnit.

1. Správnou přípravou předejdete zarůstání chloupků. Před holením tedy proveďte důkladný peeling.

2. Nejlépe se chloupky odstraňují při koupeli. V teplé vodě změknou, jejich folikuly se dobře otevřou a „porost“ půjde oholit důkladněji.

3. Při holení ve sprše vždy použijte gel nebo pěnu na holení, aby žiletka lépe klouzala. Když nemáte po ruce specializovaný přípravek, pomůže kondicionér. Funguje totiž jako perfektní „změkčovadlo“, podobně jako pěna či gel.

4. Zahřáté břity kloužou lépe! Strojek proto oplachujte pod teplou vodou.

5. Nechybujte ve směru holení. Abyste předešli zarůstání chloupků, je lepší jet žiletkou nejprve ve směru růstu a pak obráceně. Obzvlášť v oblasti intimních partií se to vyplácí.

6. Pozor, super trik! Po prvním oholení spláchněte kůži studenou vodou, zbytky chloupků se chladem napřímí a vy je budete moci doholit ještě pečlivěji.

7. Na strojek netlačte, naopak jím klouzejte po pokožce lehce. Velkým tlakem se na povrchu kůže tvoří nerovnosti, takže břity neodřezávají chloupky rovnoměrně. Navíc se můžete zranit.

obr

8. Když už se „červená“ objeví, zastavte krvácení kamencem, speciální náplastí s oxidovanou celulózou nebo zásypem.

9. Lepší je holit se večer, přes noc se totiž podrážděná kůže zacelí a vymizí zarudnutí.

10. Protože chloupky dorůstají různě, zopakujte holení ještě druhý a třetí den. Sametový pocit tak prodloužíte klidně až na týden.

TIP: Péče o holítko

Šetřit na holicím strojku se nevyplácí, jednorázové žiletky tedy mějte jen jako záložní. Kvalitní strojek s více břity vás oholí spolehlivěji a vydrží mnohem déle, až deset použití. Spolehlivým ukazatelem pro výměnu je úbytek zvlhčujícího proužku a samotná ostrost žiletek. Tupý strojek dráždí pokožku, takže dochází k jejímu většímu vysušování a začervenání. Holicí strojek skladujte vždy na suchém místě, mít ho ve sprchovém koutě zapříčiní, že rychleji zrezne a ztupí se. Po holení břity opláchněte studenou vodou a opatrně je vysušte.

Více informací najdete v magazínu Life.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích