Menu

Tlapková pohotovost

Sdílet na Facebooku

9. prosince 2018

Sůl rozsypaná na zledovatělých chodnících ničí nejen boty, ale poškozuje i packy čtyřnohých miláčků. Jak se o ně účinně postarat?

Jistě se vám v zimě už stalo, že po pár krocích venku začne váš pes kulhat nebo se zastavovat a olizovat si tlapky. Packy vystavené přechodům z vyhřátého domova na studenou ulici se totiž mohou v zimě více vysoušet, ba dokonce praskat. A projde-li se pak váš čtyřnohý miláček po posolených chodnících, tlapky ho začnou štípat. Sůl navíc podráždí také kůži meziprstí, která může zarudnout. Psík samozřejmě reaguje instinktivně a začne si tlapky olizovat a čistit, což ale celý problém jen zhorší. Kromě toho mu technická sůl může podráždit žaludek, a způsobit tak zažívací potíže v podobě zvracení či průjmu.

Před procházkou proto tlapky namažte mastným krémem či olejem, který vytvoří nepropustný mastný film. Po návratu je umyjte vlažnou vodou (teplota by neměla překročit 37 °C) a pečlivě je vysušte. Poté opět aplikujte krém či olej.

pes

Rada odborníka

MVDR., ING. VERONIKA CHRPOVÁ, PH.D

„Na ochranu tlapek před mrazem a solením existuje řada specializovaných krémů, které zakoupíte u svých veterinářů. Dobře ale poslouží i některé ‚lidské’ kosmetické přípravky – ideální jsou například bambucká másla, lékařské vazelíny či regenerační oleje na popraskanou kůži. Musí být však 100% přírodní, bez barviv a chemických složek. Každý pes si totiž rád tlapky čistí a olizuje a nevhodné ingredience by mohly způsobit zažívací problémy.

Psům, kterým prorůstá srst mezi prsty, ji opatrně vystříhávejte. Jinak se na ni nalepí sníh a vytvoří kuličky, po nichž se pejskovi špatně jde, ale zároveň dochází ke dráždění kůže meziprstí a mezi polštářky. Při delších procházkách může nahromaděný sníh způsobit až omrzliny. Pečujte i o délku drápků – na přerostlých to pejskovi na zmrzlých chodnících zbytečně klouže.”

Kvalita za příznivou cenu

V prodejnách ROSSMANN najdete pod značkou Winston mokré a suché krmivo a rozmanité zdravé svačinky pro vaše psy a kočky. Všechna krmiva jsou přizpůsobená nutričním potřebám zvířat a vyrábějí se šetrným způsobem z pečlivě vybraných a nezávadných surovin – obsahují tak důležité živiny a stavební látky v obzvláště chutné podobě.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích