Menu

Styděla se za svoje šediny! Proto vyvinula první český sprej na šediny a odrosty Colorwin.

Sdílet na Facebooku

25. ledna 2019

Pro většinu žen jsou šedivé vlasy známkou stáří, a proto se je snaží pravidelně zakrývat. To byl případ i Jolanty Kantorové. Farmaceutky, která stojí za vlasovým produktem Colorwin, který nyní usnadňuje život tisícům žen. Jaký je příběh Jolanty Kantorové?

 
Jolanto, jak se zrodil nápad vytvořit Colorwin sprej na šediny a odrosty?

Vystudovala jsem farmacii a čtvrt století pracovala v lékárně. V době, kdy jsem byla unavená rutinním koloběhem, ale zároveň jsem cítila ještě dostatek energie a nápadů, rozhodla jsem se společně s manželem, který má bohaté zkušenosti z oboru farmacie, pro zásadní změnu v profesním životě. Moje šediny mi byly inspirací. Styděla jsem se za ně! Dnešní uspěchaná doba klade vysoké nároky zejména na ženy. Starají se o rodiny, chodí do práce, chtějí vypadat úžasně bez rozdílu věku a na to vše mají pouze 24 hodin denně. Sama jsem v takovém zápřahu žila. Ale stres, tlak a napětí se projevují i tak, že první šediny už máte a ještě vám není ani třicet let. Kromě barev na vlasy v obchodech chyběly preparáty na rychlé zakrytí šedin a odrostů. Tak vznikl nápad zaměřit se na tento segment a nabídnout něco, co by pomohlo šedivé vlasy překrýt rychle, účinně a bezpečně.

colorwin

 Co bylo v začátcích nejtěžší?

Pro mě osobně byly počáteční nezdary velkou zkouškou a lekcí trpělivosti. Udržet si prvotní nadšení a elán a nevzdat se, když řešíte v podstatě jednu překážku za druhou, to je hodně náročné. Také jsme přemýšleli, jak zvládneme konkurenční boj, ale došlo nám, že za každá konkurenční firma dělá i kus naší práce a v podstatě nám pomáhá.

 

 Jak váš podnikatelský záměr přijala rodina?

 Manžel mě podpořil v úplném začátku a po roce se přidal do tandemu. Oba jsme kreativní, proto nemáme problém vymýšlet nové věci. Manželovi jsem přenechala marketingové a obchodní záležitosti, já zabezpečuji vývoj, osvětu a provozní zázemí. Děti posilují rodinný podnik v oblasti sociálních sítí a nových technologií.

colorwin

Jak vypadá vaše typická zákaznice?

Náš sprej je vhodný pro všechny ženy, které začínají řešit první šedivé vlasy, a také pro ty, které si už pravidelně barví vlasy a dobře znají pocit, kdy se opět odrosty ukazují a návštěva kadeřníka je v nedohlednu. Náš sprej je ideální v situacích, kdy potřebujete během chvilky vypadat upraveně. Nanesete sprej na vlasy a v mžiku jste opět krásná a upravená a můžete jít bez výčitek do společnosti.

 

 Čím se liší váš sprej od konkurence?

Naším cílem bylo vyvinout sprej, který bude fungovat rychle a jednoduše, bude bezpečný a bude obsahovat nezávadné látky. Hlavním benefitem našeho spreje je, že se nám povedlo nahradit nosný tekutý silikon, který je běžný ve valné většině sprejů na odrosty na trhu i ve světě. Tekutý silikon se postupně na vlasy nabaluje, vlasy křehnou, nedá se z vlasů smýt běžným šamponem a navíc se vlasy po něm špatně barví. V našem spreji je nosnou látkou bezpečný methylal, který se po aplikaci okamžitě odpaří a vlasy nezatěžuje vůbec a vlasy nelepí. Vlasy jsou tak překryté jen velmi jemnou vrstvou přírodních pigmentů, ale nejsou slepené. Pigment se z vlasů jednoduše vymývá běžným šamponem. Hodně jsme zapracovali i na výběru vhodného rozprašovače. Díky němu má sprej velmi úzký rozptyl a není třeba se obávat nepřesné aplikace. Rozptyl pigmentu na vlasech je velmi jemný a díky tomu poskytuje náš sprej Colorwin až 50 aplikací, což je dvojnásobné množství oproti běžným sprejům na odrosty. Navíc hezky voní. Složení spreje Colorwin hodně oceňují kadeřnice, které se potýkají s následky používání kosmetiky s tekutým silikonem ve své dennodenní práci.

 

Jsou mezi vašimi zákazníky také muži?

Všeobecně muži až tak neřeší své šediny, ale také oni chtějí vypadat atraktivně a mladě. Proto jsme dali do nabídky šampon pro muže, který vlasy nebarví, ale pouze tónuje. Při pravidelném používání výtažek ořešáku královského zvýrazní přirozenou barvu vlasů, šediny nepatrně ztmaví a v efektu vlasy vypadají přirozeně a zdravě. Šampon obsahuje i panthenol, který pomáhá udržovat ve vlasech a v pokožce vlhkost. Kombinace panthenolu a fytopigmentů chrání vlasy před účinky UV záření.

colorwin men

Kde si vaše kosmetické přípravky lze koupit?

Spreje i šampon Colorwin jsou k dostání ve vybraných kadeřnických salonech a jsme rádi, že nově i v síti drogerií ROSSMANN. Více informaci o výrobcích najdete na www.colorwin.cz

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích