Menu

Sprcha jako rituál

Sdílet na Facebooku

26. března 2020

Víte, jaký typ sprchového přípravku vybrat, pokud toužíte po příjemném probuzení, aromaterapii nebo zklidnění po náročném dni? Poradíme vám.
  • Gely: Mají lehká osvěžující složení s bohatou pěnou a povzbuzujícími vůněmi, proto jsou ideální pro ranní sprchu.
  • Krémy a mléka: Díky hutnější konzistenci a obsahu výživných složek pokožku dobře hydratují, vyživují a zklidní. Jsou vhodné k večernímu sprchování, neboť nepění jako sprchové gely.
  • Pěny: Husté nadýchané složení podobné šlehačce ocení ti, kteří se rádi rozmazlují. Pěny mají totiž velmi výrazné vůně, jsou proto ideální pro relaxační rituály. Skvěle se roztírají, takže stačí použít velmi malé množství.
  • Oleje: Hloubkově hydratují a jsou bohaté na vitaminy, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny. Sice téměř nepění, ale zato zanechají na pokožce film, který ji pomůže chránit před nepříznivými vnějšími vlivy. Jsou ideální pro péči o citlivou a velmi suchou pokožku.

Využijte naši aktuální měsíční slevu 40 % na všechny sprchové gely platnou do 21. 4. 2020 a pořiďte si do zásoby své oblíbené kousky.

sleva

Přivoňte si a vybírejte

Sprchové přípravky se nejčastěji dělí podle určení na dámské, pánské a unisex (vhodné pro oba). Zatímco ženy preferují spíše sladší květinové a ovocné vůně, muži dávají přednost kořeněným a dřevitým tónům. Typickými unisex vůněmi jsou citrusové a orientální. Vnímání vůně je ale zcela individuální, proto se za svůj výběr nestyďte, ať je jakýkoli!

Pro ženy

 

Pro muže

 

Podle sezony i věku

Sprchové přípravky také vybírejte podle konkrétní potřeby – např. před létem používejte produkty s abrazivní složkou (peelingové), které připraví pleť na opalování, po pobytu na slunci zase zklidňující s panthenolem nebo aloe vera. Starší kůži dopřejte anti-agingové složení, citlivým partiím pak specializované přípravky s obsahem mléčných bakterií, které nedráždí. Na své si v drogerii přijdou i atopici nebo děti. Vždy sledujte doporučení na etiketách a vybírejte nejen podle typu, vůně a pohlaví, ale zaměřte se i na další vlastnosti přípravku.

PĚT PRAVIDEL SPRCHOVÁNÍ
  1. S teplotou a intenzitou opatrně - voda by neměla být příliš horká, jinak může narušit hydrolipidický film na pokožce, čímž dojde k nabourání obranyschopnosti kůže. Vlažná či teplejší sprcha jednou, maximálně dvakrát denně naopak rozproudí krevní oběh, zvýší pružnost žil a pokožku tolik nevysuší.
  2. Teče voda, teče - vodu jakékoli teploty – od teplé po studenou až ledovou – pouštějte na tělo od nohou směrem vzhůru přes stehna, břicho až k hrudníku. Oblast srdce se doporučuje nechat kvůli případnému tepelnému šoku až na konec.
  3. Správným směrem - podle dermatologů byste se měli mydlit a oplachovat vždy shora dolů a v oblasti intimních partií zepředu dozadu.
  4. Spláchněte to - sprchové přípravky dobře smyjte. V opačném případě se pokožka začne více vysušovat a zmatní.
  5. Nedrhnout - i když máte pocit, že důkladným vysoušením ručníkem se pokožka lépe prokrví, k udržení přirozené vlhkosti je lepší samovolné uschnutí.
     

Pozor na žínky a kartáče


Skvělí pomocníci se postarají o jemnou masáž, odstranění odumřelé kůže i lepší umytí hůře dostupných míst, jako jsou záda. Nehodí se však k mytí intimních partií. Pokud totiž žínky a kartáče nenecháte dostatečně vyschnout a často je neperete, ve vlhkém prostředí se skvěle daří patogenním bakteriím, které vám mohou přivodit kvasinkovou infekci.

Tip: Pod sprchou můžete účinně posílit imunitu díky pozvolnému a řízenému otužování. Jde vlastně o trénink těla, tzv. cévní gymnastiku, při které učíte organismus lépe odolávat střídání venkovních teplot. Začněte s vlažnou vodou a postupně tělo přivykejte studenější.

shower

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích