Menu

Rychlý úklid na poslední chvíli? Snadno!

Sdílet na Facebooku

26. března 2021

Čekáte návštěvu? Ale poslední dny byly tak náročné, že jste neměli čas uklidit? Jak rychle dohnat to, co je potřeba, vám řekneme v našem článku.

Zádveří a chodba

Zádveří je první místnost, kterou vaši hosté projdou, a chodba zase ostatní místnosti spojuje. Takže i když si myslíte, že nejsou tak důležité, opak je pravdou. A na co si dát pozor? Zkontrolujte, zda v zádveří nemáte našlapáno, urovnejte boty a přebytečné bundy a kabáty, které visí na věšáku, pověste do skříně. Chodbu jednoduše vysajte, a pokud zde máte koberec, použijte trochu jedlé sody a následně vysajte.

Koupelna a toaleta

Koupelna je místo, kde si opravdu na čistotě musíte dát záležet, pokud čekáte návštěvu. Není nic horšího, než když si jdete odskočit a toaletu shledáte poněkud nevábnou. Pokliďte přebytečné kosmetické produkty a prkénko postříkejte čisticím prostředkem a setřete jej. Umístěte do držáku novou roličku toaletního papíru a okolí toalety osvěžte nějakou vůní.

S čistotou celé koupelny vám též pomůže, když před úklidem na chvíli pustíte co možná nejvíc horkou vodu. Pára totiž způsobí, že usazená špína půjde umýt mnohem snáze. Ke snadnému vyleštění zrcadla vám pomůže navlhčená silonka.

Kuchyně

Kokosový olej dělá divy nejen při vaření, ale i při čištění. Zkuste jej použít na spotřebiče z nerezové oceli. Dodáte jim tak pěkný lesk. Na laminátové podlahy zase úžasně funguje obyčejný šampon na vlasy.

Obývací pokoj

Právě v tomto pokoji stráví vaše návštěva nejvíce času, proto byste mu měli věnovat nejvíce péče. Zde tedy několik tipů, jak pokoj povýšit na vyšší úrovni. Oprašte všechny viditelné plochy, na textil můžete použít lepivé válečky na šaty. Srovnejte všechny knížky, vázy, skleničky na poličkách a ve vitrínách.

Dejte si záležet na vůni

Již při prvním nádechu se hosté musejí cítit jako doma. Dobrým trikem je mít při příchodu hostů již uvařenou kávu nebo čaj, aby kuchyně a obývací pokoj krásně voněly.

Tak a jste připraveni na návštěvu.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích