Menu

Rty k zulíbání

Sdílet na Facebooku

26. července 2018

Horkých letních dní je letos mnoho a sluneční paprsky dávají naší pleti pořádně zabrat. Pokud si chceme, co nejdéle udržet mladou a svěží pleť bez známek stárnutí, nedílnou součástí péče by měla být sluneční ochrana, kterou kolikrát nalezneme i v dekorativní kosmetice, jako jsou denní krémy, make-upy, pudry.  Zapomínat bychom neměly ani na rty, popraskaná a spálená pokožka rtů totiž není vůbec příjemná!

 

Rty patří mezi nejcitlivější místa lidského těla, proto bychom jim měly, zejména v létě, věnovat dost pozornosti. Klimatizované místnosti, suchý vzduch a ostré sluneční paprsky, to všechno způsobuje popraskání a pálení. Rozhodně se nevyplácí olizování rtů za účelem hydratace. Právě naopak, rty to ještě více vysuší.  Aby se rty ještě více nevysušovaly, měly bychom používat přírodní balzámy s obsahem výživných olejů, které rty krásně zvláční. Důležité je také pravidelný a dostatečný pitný režim.

Oblíbeným prostředkem na regeneraci rtů je med. Co takhle zkusit domácí medový peeling? Budete potřebovat lžičku hnědého cukru, lžíci medu a pár kapek olivového oleje. Vše smíchejte a naneste na rty. Pár minut počkejte a zregenerované a vláčné rty budou opět Vaši chloubou!

med

Velmi důležité je rty pořádně mazat. A to pořádně.  Skvělými pomocníky budou naše balzámy na rty značky ISANA nebo olejíček na rty ALTERRA.balzamy

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích