Menu

ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ

Sdílet na Facebooku

3. srpna 2022

Krása je pomáhat si navzájem. Chcete udělat něco pro druhé? V rámci naší mobilní aplikace ROSSMANN CLUB jsme spustili další vlnu charitativního projektu ROSSMANN - KDE SRDCE POMÁHÁ, ve které váš hlas opět rozhodne o výši naší podpory na předem vybrané příběhy. Buďte s námi tam, kde srdce pomáhá.

Jelikož nám všem záleží nejen na přírodě, ale i na dění ve společnosti kolem nás, spustili jsme opět v rámci věrnostního programu ROSSMANN CLUB charitativní projekt KDE SRDCE POMÁHÁ, do kterého se může zapojit každý z vás a díky kterému tak společně můžeme udělat ze světa zase o kousek lepší místo.

Zapojit se je velice jednoduché. Na výběr máte ze tří příběhů, pro které můžete hlasovat. Hlasování probíhá tak, že věnujete libovolný počet svých nevyčerpaných bodů z věrnostního programu ROSSMANN CLUB na příběh, který vás osloví nejvíce. Tak proměníte své body v dobrý skutek a pomůžete lidem, kteří to potřebují.

Pro jaké příběhy můžete hlasovat

Automobil pro Radečka

Za nezbytnou zdravotní péčí cestuje Radek s rodiči několikrát do roka více než 400 km. Narodil se totiž s tzv. nemocí motýlích křídel. Pro toto velmi vzácné onemocnění existuje u nás jediné specializované centrum, které sídlí v Brně. Pro rodinu ze západních Čech to znamená celodenní cestování. Přesto vědí, že to stojí za to! Právě tam získává Radeček komplexní péči, kterou potřebuje.  

obr

Pomozte maminkám samoživitelkám

Lenka je už více než šest let samoživitelkou, prošla si nelehkým obdobím, zažila domácí násilí a sama teď vychovává dvě děti, které se potýkají se zdravotními problémy. Matyáš (13 let) je atypický autista s vývojovou vadou řeči a dcera Gwyneth (11 let) trpí dětskou mozkovou obrnou, ADHD specifickými poruchami učení, oční vadou a alopecií. Lenka si prošla projektem Fandi mámám, který ji pomohl s materiální pomocí, poté se rozhodla sama nabídnout pomocnou ruku a začala dobrovolničit a pomáhat ostatním maminkám. Dnes má v organizaci na starosti i administrativu a působí jako koordinátorka Fandi mámám. Za tuto práci, kterou může dělat z domova a v čase, který jí vyhovuje, dostává finanční odměnu, která jí pomáhá skloubit péči o děti i zajistit i finanční chod domácnosti. 

obr_1

Neurorehabilitace pro Matýska

Kvůli břišní infekci se Matýsek narodil již ve 32. týdnu těhotenství. Po čase se zjistilo, že nemá pohybová centra v mozku a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu. V 8 letech neleze, nechodí, sám se nenají, neoblékne, je zcela odkázán na pomoc maminky. Od narození Matýsek cvičí  Vojtovu metodu, jezdí do lázní a na neurorehabilitační pobyty. A právě intenzivní cvičení a pravidelná péče je přesně to, co Matýskovi pomáhá na uvolnění svalstva.

obr_2

I jeden hlas je velkou podporou! Podrobné informace o projektu ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ naleznete na naší webové stránce či ve své aplikaci ROSSMANN CLUB. Děkujeme, že společně s námi pomáháte.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích