Menu

ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ

Sdílet na Facebooku

27. října 2021

Krása je pomáhat si navzájem. Chcete udělat něco pro druhé? V rámci naší mobilní aplikace ROSSMANN CLUB jsme spustili další vlnu charitativního projektu ROSSMANN - KDE SRDCE POMÁHÁ, ve které váš hlas opět rozhodne o výši naší podpory na předem vybrané příběhy. Buďte s námi tam, kde srdce pomáhá.

Udělat někomu radost je tak krásný pocit. A v čase předvánočním, který se nám blíží, to platí dvojnásobně.

Zapojit se je velice jednoduché. Na výběr máte tentokrát ze šesti příběhů, pro které můžete hlasovat. Hlasování probíhá tak, že věnujete libovolný počet svých nevyčerpaných bodů z věrnostního programu ROSSMANN CLUB na příběh, který vás osloví nejvíce. Tak proměníte své body v dobrý skutek a pomůžete lidem, kteří to potřebují.

Pro jaké příběhy můžete hlasovat

Mikulášská nadílka pro seniory

Mikuláš není jen pro malé děti. Letos proběhne již 3. ročník Mikulášské nadílky, kdy zástupci z nadačního fondu Úsměv seniorům navštíví domovy pro seniory, LDN včetně dalších podobných zařízeních. Každá babička a každý dědeček tak dostane malý balíček s překvapením. Vytvoření těchto balíčků radosti vyjde cca na 150 000 Kč. Pomozte svými přidělenými body k naplnění tohoto vánočního poslání. Více se dozvíte zde.

obr_1

Automobil pro Sebíka

Sebastianovi bude brzy 6 let a žije sám se svým tatínkem. Ten nyní upravuje byt na bezbariérový a snaží se svému synkovi maximálně věnovat, neboť Sebík trpí progresivní spinální svalovou atrofií II. typu, což znamená, že nesedí, nechodí a pohybuje se pouze na vozíčku. Příspěvek ve výši 250 000 Kč by rodina použila na pořízení spolehlivého prostorného auta, které by jim každodenní život velmi ulehčilo. Podpořte svými darovanými body spolu s Nadací Naše dítě Sebíka a jeho obětavého tatínka. Více se dozvíte zde.

obr_2

Babybox pro odložené děti

„Kouzelná“ bedýnka, která doposud zachránila již 226 bezbranných odložených dětí, byla prvně zřízena již v roce 2005. K dnešnímu dni je v provozu 81 babyboxů po celé ČR, jejichž dvířka jsou otevřená všem potřebným. Již se však započalo s instalací zcela nových babyboxů nové generace, které nahrazují ty původní a v příštím roce je cílem je zřídit v Tachově a Chrudimi. Zapsaný spolek Babybox svoji činnost provozuje výhradně z prostředků dárců. Žádné příspěvky od státu nedostává. Pomozte tak svými darovanými body zachránit nechtěné dětské životy. Více se dozvíte zde.

obr_3

Kompenzační pomůcky a rehabilitace pro Aničku

Anička se od narození potýká s kombinovaným postižením, které jí v mnohém ztěžuje každodenní život. Poznávání světa jí komplikují zrakové vady (neposlouchají jí očka), nikdy nebude psát vlastní rukou, trpí záchvaty epilepsie, má problémy s výslovností (tzv. dyslálie) a má lehké mentální postižení. Co jí a její rodině hodně pomáhá, jsou pravidelné rehabilitace a pomůcky, na které nyní rodina shání peníze. Pomozte jim tedy svými body zvládnut nepřízeň osudu. Více se dozvíte zde.

obr_4

Rehabilitace pro Barušku a pokojíček pro ni a její dvojče Adélku

Dvojčátka Baruška a Adélka se narodila před 4 lety předčasně a záhy na to jim byl diagnostikován transfuzní syndrom – Adélka byla skrze společnou placentu překrvována a Baruška naopak nedokrvována. Adélka po porodu postupně začala dohánět vývojovou normu, ovšem u Barušky se stále výrazněji projevovalo vývojové opoždění, zrakový handicap a další komplikace s tím spojené. Diagnóza následovala – dětská mozková obrna. Velkou pomocí jim je speciální škola, jejíž součástí je pravidelná fyzioterapie, logopedie a ergoterapie a vy nejen jí, ale i její sestřičce můžete svými darovanými body pomoci k trochu lehčímu životu. Více se dozvíte zde.

obr_5

Víkendový pobyt pro děti s postižením

Nejvíce se děti o Vánocích těší na rozbalování dárků pod stromečkem. Některé však tuto možnost nemají jako například pětiletý Jiřík, který si dárek sám nemůže rozbalit. Trpí totiž středně těžkou mentální retardací a v důsledku mozkové obrny má ochrnutou polovinu těla. Život početné rodiny se šesti dětmi se s jeho příchodem velmi změnil a rodiče tak kromě výchovy jeho pěti sourozenců musí zvládat ještě kolotoč návštěv u specialistů. Velkou podporu dává rodině služba raná péče, která je vzala i na víkendový pobyt, kde rodiče i děti získali praktické rady i nové kamarády, kteří sdílí podobný osud. Takovouto radost i pomoc v podobě víkendového pobytu můžete přidělením svých bodů poskytnout i dalším dětem a jejich rodinám. Více se dozvíte zde.

obr_6

I jeden hlas je velkou podporou! Podrobné informace o projektu ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ naleznete na naší webové stránce či ve své aplikaci ROSSMANN CLUB. Děkujeme, že společně s námi pomáháte.

O celém projektu se dočtete zde.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích