Menu

ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ

Sdílet na Facebooku

4. srpna 2021

Krása je pomáhat si navzájem. Chcete udělat něco pro druhé? V rámci naší mobilní aplikace ROSSMANN CLUB jsme spustili další vlnu charitativního projektu ROSSMANN - KDE SRDCE POMÁHÁ, ve které váš hlas opět rozhodne o výši naší podpory na předem vybrané příběhy. Buďte s námi tam, kde srdce pomáhá.

Jelikož nám všem záleží nejen na přírodě, ale i na dění ve společnosti kolem nás, spustili jsme opět v rámci věrnostního programu ROSSMANN CLUB charitativní projekt KDE SRDCE POMÁHÁ, do kterého se může zapojit každý z vás a díky kterému tak společně můžeme udělat ze světa zase o kousek lepší místo.

Zapojit se je velice jednoduché. Na výběr máte ze tří příběhů, pro které můžete hlasovat. Hlasování probíhá tak, že věnujete libovolný počet svých nevyčerpaných bodů z věrnostního programu ROSSMANN CLUB na příběh, který vás osloví nejvíce. Tak proměníte své body v dobrý skutek a pomůžete lidem, kteří to potřebují.

Pro jaké příběhy můžete hlasovat

Ošetřovací materiál pro Péťu

Péťa je čtyřletý kluk jako každý jiný. Baví ho si hrát, tvořit, zkoumat vše okolo i zlobit. Bohužel jej ale v těchto radovánkách brzdí jeho onemocnění, tzv. nemoc motýlích křídel. Při narození mu chyběla kůže na několika prstech na ruce a na nožičkách od kolen až po nárty. Přes každodenní pečlivou péči a odborné rady se nožky od narození zatím nezahojily. Rány a puchýře na celém těle (nejvíce na krku, loktech, v podpaží, v oblasti hýždí a stehen) mu tak nedovolují hrát si stejně jako jiné děti. Navíc má zranitelnou i sliznici a bolí jej tak pozření jídla.

Péťa je ale statečný, plný optimismu a nevzdává se on, ani jeho rodiče. Aby mohl každodenně vyrážet objevovat svět, potřebuje pomoc, kterou mu zajišťuje speciální, ale nákladný ošetřovací materiál. Podpořte Péťu a celou jeho rodinu v aplikaci ROSSMANN CLUB a buďte s námi tam, kde srdce pomáhá.

Péťa

Komunikační zařízení a zdravotní kočárek pro Karolínku

Karolínka je 11letá slečna, pro kterou není život úplně jednoduchý. Patří mezi několik desítek slečen u nás, kterým byl potvrzen Rettův syndrom, což je vážné neurovývojové genetické onemocnění. Karolínka je tak stále více uvězňována ve vlastním těle. Nemoc jí znemožňuje používat i těch pár slov, které před plným propuknutím nemoci uměla, nedokáže uchopovat věci, stát na nohou, má dechové potíže prokládané epileptickými záchvaty a postupem času jí bude život stále více komplikovat zhoršující se skolióza. I přesto je Karolínka neustále usměvavá a tento její nádherný úsměv je pro její rodiče odměnou za všechny těžkosti a obtíže.

Jedna z věcí, které jí život usnadní, je elektronické komunikační zařízení. To jí umožní si hrát, učit se a trénovat schopnost dát najevo pomocí zraku a následně i hlasového výstupu doma i ve škole to, co zrovna potřebuje. Další nezbytnou pomůckou je speciální zdravotnický kočárek, který ji umožní fixaci trupu a končetin tak, aby se co nejvíce zabránilo v postupu skoliózy. Aby mohla i nadále jezdit na výlety se svou rodinou i kamarády, tento kočárek opravdu potřebuje. K tomu jí můžete dopomoci svými hlasy.

Karolínka

Asistenční pejsek pro Toníčka

Narození Toníčka před třemi lety přineslo rodičům velkou radost, ale bohužel i neštěstí. Toník trpí metabolickým onemocněním tzv. Menkesovým syndromem, které postihuje chlapce, a při kterém v těle špatně fungují přenašeči mědi. Ta je ale pro fungování lidského těla nesmírně důležitá. Toník podstupuje experimentální léčbu ve formě píchání mědi jehličkami do bříška, několikrát denně jej musí rodiče cévkovat, dávat mu léky a vitaminy. I přes tyto nesnáze je ale Toník po mentální stránce skoro na úrovni svých vrstevníků. Staví lego, puzzle, baví ho autíčka, procházky i hraní si na hřišti. Doprovází ho ale opožděný psychomotorický vývoj a hypotonie.

Rodiče se hodně věnují Feldenkraisově metodě a doplňují ji Bobath konceptem, hipoterapií a rovněž canisterapií. Toník se vždy při setkání s pejskem rozzáří a hned ukazuje, že ho chce krmit, hladit a koukat se s ním třeba i na televizi. Svými darovanými body v aplikaci ROSSMANN CLUB tak přispějete na pořízení nejen asistenčního psa, ale hlavně parťáka, který bude Toníčkovi velkou oporou na jeho nelehké cestě životem.

Toník

I jeden hlas je velkou podporou! Podrobné informace o projektu ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ naleznete na naší webové stránce či ve své aplikaci ROSSMANN CLUB. Děkujeme, že společně s námi pomáháte.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích