Menu

ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ

Sdílet na Facebooku

4. listopadu 2020

Krása je pomáhat si navzájem. Chcete udělat něco pro druhé? V rámci naší mobilní aplikace ROSSMANN CLUB jsme spustili třetí vlnu charitativního projektu ROSSMANN - KDE SRDCE POMÁHÁ, ve které váš hlas opět rozhodne o výši naší podpory na předem vybrané příběhy. Buďte s námi tam, kde srdce pomáhá.

Jelikož nám všem záleží nejen na přírodě, ale i na dění ve společnosti kolem nás, spustili jsme opět v rámci věrnostního programu ROSSMANN CLUB charitativní projekt  KDE SRDCE POMÁHÁ, do kterého se může zapojit každý z vás a díky kterému tak společně můžeme udělat ze světa zase o kousek lepší místo.

Zapojit se je velice jednoduché. Na výběr máte tentokrát ze šesti příběhů, pro které můžete hlasovat. Hlasování probíhá tak, že věnujete libovolný počet svých nevyčerpaných bodů z věrnostního programu ROSSMANN CLUB na příběh, který vás osloví nejvíce. Tak proměníte své body v dobrý skutek a pomůžete lidem, kteří to potřebují.

Pro jaké příběhy můžete hlasovat

Babybox pro odložené děti

Babybox, kouzelná bedýnka, která doposud zachránila již 212 bezbranných odložených dětí. Tito maličcí měli štěstí. V České republice jsou však stále okresní města, kde záchranné bedýnky chybí. Přidejte se i vy k záchraně nechtěných a odložených dětských životů. Přečtěte si více zde.

babybox

Komunikační zařízení pro Barunku

Barunka se od narození potýká s Rettovým syndromem – vážným neurovývojovým genetickým onemocněním vázaným na chromosom X, které Barunku stále více uvězňuje v jejím těle, které nedokáže ovládat. Znemožňuje jí mluvit, uchopovat věci, stát na nohou a špatně se jí dýchá. Speciální zařízení by Barunce umožnilo pomocí zraku a následně hlasového výstupu sdělit rodičům, co zrovna potřebuje. Přečtěte si více zde.

Barunka

Asistenční pes pro Míšu

Osmiletý Míša se narodil bez štítné žlázy. Po roce se u něj začal projevovat autismus. Ve třech letech mu bylo navíc diagnostikováno ADHD a středně těžká motorická retardace. Od dvou let tak chodí pouze po špičkách a má zkrácené Achillovy šlachy. Pejsek by mu byl nejen asistentem, ale zejména přítelem v těžkých chvílích. Přečtěte si více zde.

Míša

Ortézy pro Emičku

Emičce je osm a je na vozíku. Narodila se předčasně akutním císařským řezem, protože její sestřička - dvojče - už neměla sílu bojovat kvůli těžké anamnéze. Během prvních chvil života Emička prodělala zástavu srdce, docházelo k selhání ledvin a byla odkázána k přísunu kyslíku do plic. Výsledkem je diagnóza DMO - dětská mozková obrna. Mentálně je naštěstí
v pořádku, ale velké problémy má s pohybem. Zatím nedokáže správně lézt, sama se posadit, postavit ani chodit. Na vozíku zvládne přesun na menší vzdálenosti. V současné době rodina řeší zakoupení speciálních terapeutických ortéz. Přečtěte si více zde.

Ema

Pohybová léčba pro Radečka

Sedmiletý Radeček se potýká s diagnózou DMO – dětská mozková obrna, triparéza s levostrannou převahou. Má postižené obě spodní končetiny a levou horní. Proti křečím svalů a pro pomoc v pohybu mu nejvíce pomáhá nákladná léčba léčbu Therasuit v Centru Hájek. Přečtěte si více zde.

Radek

Automobil pro Moniku a další děti s postižením

Šestiletá Monika se narodila s vážným poškozením mozku, v důsledku toho trpí těžkým tělesným i mentálním postižením. Má problémy se zrakem, nikdy neosloví své rodiče "mami a tati" a nikdy se nepostaví na vlastní nohy. Pomoc a naději Monice a dalším dětem s postižením vozí raná péče, bezplatná mobilní služba, která na další cesty do rodin nutně potřebuje nové auto. Přečtěte si více zde.

Monika

 

I jeden hlas je velkou podporou! Podrobné informace o projektu ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ naleznete na naší webové stránce či ve své aplikaci ROSSMANN CLUB. Děkujeme, že společně s námi pomáháte.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích