Menu

Regenerace a péče o pokožku nejen po opalování

Sdílet na Facebooku

14. června 2020

Krásná opálená pleť neodmyslitelně patří k letnímu období. I když je velká pozornost věnována opalovacím prostředkům a ochraně kůže při opalování, stejně důležitá je také následná regenerační péče.

Dlouhodobý pobyt na slunci a časté koupání v moři nebo v bazénu dokáží pokožku velmi vysušit a poškodit. Péče po opalování by měla být vydatná, ale zároveň ne zatěžující.

Co se stane s pokožkou po opalování?

Po pobytu na slunci ztrácí pokožka pružnost, hydrataci, je napnutá a může být i načervenalá a podrážděná. Proto je nutné se nejdříve osprchovat a z pokožky smýt nejen nečistoty, ale i zbytky opalovacích krémů, aby se mohly všechny důležité hydratační i regenerační složky obsažené ve speciální péči po opalování lépe vstřebávat.

Co může pokožce pomoci?

Mezi látky, které nejvíce pomáhají regeneraci opálené kůže, patří zejména kyselina dexpanthenolová, známá pod názvem panthenol. Ten je velmi dobře snášen a nevyvolává žádné podráždění kůže, jako je zarudnutí, suchost, svědění, aj. Představuje tedy minimální riziko přecitlivělosti. Panthenol je nezbytný pro udržení zdravé pokožky, krásných vlasů a nehtů. Jeho nedostatek v organismu se významně projeví na kůži – snížením pružnosti, rychlejšímu stárnutí a rozvojem vrásek. U vlasů zhoršuje jejich kvalitu, způsobuje ztrátu lesku a větší lámavost. Panthenol podporuje i zadržování vody v pokožce, tedy její hydrataci.  Kyselina pantothenová má vliv na optimální duševní výkonnost, snižuje únavu a vyčerpání. Spolu s vitaminem C a E chrání DNA buněk a má pozitivní vliv na podporu imunitního systému.

Mezi další známé pomocníky v péči o namáhanou pokožku patří Aloe Vera. Tato léčivá rostlina je známá díky svým blahodárným účinkům na pokožku. Průhledná tekutina vytékající ze středu listů má zklidňující a hydratační účinky a podporuje hojení. Přirozeně chladí, proto pomůže při nepříjemnému pálení spálené kůže a přináší okamžitou úlevu. Důležitou roli v péči o pokožku má i rakytníkový olej, který pokožku zásobuje jak vitaminy, tak především antioxidanty, které chrání proti volným radikálům vznikajících při slunění. Pomáhá zmírňovat nepříjemné zarudnutí pokožky.

Přípravky Panthenol Omega s vysokým obsahem D-panthenolu

Přípravky Panthenol Omega k péči po opalování s vysokým obsahem panthenolu jsou dostupné ve formě:

  • pěna či sprej - příjemně chladí, podporují regeneraci pokožky a navíc se snadno aplikují na celé tělo. Malý tip: pro extra chladivý efekt je lze uchovávat v ledničce.

    pěna
     
  • tělová mléka - obsahují 9 % panthenolu pro maximální regeneraci, ochlazují, hydratují a regenerují pokožku a díky své konzistenci a složení se rychle vstřebávají a nelepí. Malý tip: jsou vhodné i k celoroční péči o pokožku.
    tělové mléko

Chraňte svou pokožku za každé situace

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích