Menu

Recepty od Viki – Vitaminová bomba v podobě zdravého sendviče

Sdílet na Facebooku

25. září 2020

Lehká, ale zdravá a hlavně výživná svačinka, kterou si můžete vzít s sebou do školy či do práce. Potřebujete dodat energii mezi hlavními jídly? Pak sáhněte po tomto receptu z řady produktů enerBiO, který jsme si pro vás spolu s Viki připravili.

Vydejte se s námi po cestě za zdravou imunitou. Abyste nemuseli celý podzim bojovat s vlastním tělem a řešit opakované rýmy a virózy, je potřeba své tělo dopovat vitaminy. A co rovnou pořádnou vitaminovou bombou? Pro organismus jsou nezbytné stejně jako voda nebo vzduch. Ovšem nezapomeňte na úsloví „všeho s mírou“.

Mnozí z nás ráno vstanou, možná se stihnou trochu nasnídat (většinou něco rychlého, co sníme za pochodu). Jdeme do práce, kde se na nás valí další a další úkoly a ani se nenadějeme a je čas oběda, který třeba kvůli schůzce ani nestihneme. Abychom neomdleli hlady, sníme ve společné kuchyňce malou sušenku, dáme si kávu, která trochu zasytí a opět se vracíme do pracovního maratonu, až do konce naší směny. Ano, možná jste právě udělali opravdu hodně práce a jste na sebe pyšní, ale co vaše tělo? Co vaše zdraví? Cítíte se unavení a ani káva už vám nepomáhá? Zapomeňte na již sedmý hrnek espressa a radši se zaměřte na svůj jídelníček.

Zdravé stravování jde ruku v ruce se silou organismu a jeho schopnosti ubránit se patogenům. Nepodceňujte tedy nejen pravidelné stravování, ale i výběr samotného jídla. A právě proto jsme tu my a naše kulinární umělkyně Viki.

Vitaminová bomba – zdravý sendvič

obr_1

Ingredience:

Postup:

  1. Uvařenou čočku rozmixujeme s vodou a olejem do krémové konzistence. Dochutíme solí, pepřem, utřeným česnekem, octem a francouzskou hořčicí.
  2. Vzniklou majonézou potřeme dva plátky chleba a postupně na ně vrstvíme další ingredience. Sendvič prokládáme listy salátu, plátky cherry rajčátek, plátky vajec a nakrájených ředkviček.
  3. Obě poloviny hotového sendviče přiklopíme k sobě a umístíme do svačinové krabičky.

obr_2

Tento (za nás úžasný) sendvič se skvěle hodí jako vyvážená zdravá svačinka nejen pro děti do školy, ale i jako lehký snack do práce, abyste měli správný přísun vitaminů i energie.

Náš tip: Pokud chcete, aby vás sendvič více zasytil, přidejte si do sendviče i nakrájené plátky bio ořechového tofu.

Přejeme vám s Viki dobrou chuť.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích