Menu

Recepty od Viki – Strašidelné plněné papriky

Sdílet na Facebooku

26. října 2020

Vydlabané dýně, duchové a lucerničky. Tradiční americký svátek Halloween se v posledních letech stal oblíbeným svátkem i u nás a zejména si jej užívají děti. I my jsme si spolu s Viki nasadili čarodějnické klobouky a připravili jsme lahodně strašidelný recept, který vaše děti nejen zasytí, ale i pobaví. Tak šup ke svým čarodějnickým kotlíkům a jdeme na to.

Vydlabávat se nemusí jen dýně. Skvěle ji nahradíte oranžovou či červenou paprikou, která poslouží jako krásná dekorace nebo i jako něco dobrého k zakousnutí. Pro letošní oslavu Halloweenu jsme se proto rozhodli jít touto cestou, neboť dýně ne všem chutná – a zejména dětem.

Vaše děti se jistě rády do tohoto čarodějnického vaření pustí spolu s vámi. Můžete to pojmout jako součást hry a příjemně tak strávit podzimní odpoledne. Kuchtit čarodějnické recepty nemusí jen čarodějnice. Ruku k dílu mohou přidat i princezny, piráti nebo třeba kočička s pejskem. Nebojte se, tento recept nedopadne jako jejich slavný dort :-)

Tak směle do toho.

Zdravé plněné papriky s rajskou bio omáčkou

obr_2

Ingredience:

obr_1

Postup:

  1. Papriky omyjeme, ořízneme vršky a odstraníme semínka. Pomocí nože vyřízneme paprice oči, nos a pusu. Záleží na vás, zda se bude paprika smát či se mračit.
  2. Na pánvi na oleji orestujeme cibuli nakrájenou najemno a přidáme kuřecí maso. Až se maso orestuje ze všech stran, přidáme rajčatovou passatu, prolisovaný česnek, dochutíme cukrem, solí a pepřem. Směs dusíme cca 10 minut.
  3. Mezitím si uvaříme rýži, kterou poté smícháme s masovou směsí.
  4. Nakonec papriky naplníme směsí rýže a masa a dáme péct do předem vyhřáté trouby na cca 30 minut při 190 °C.

papriky

Veselé halloweenské papriky podáváme s bio rajčatovou omáčkou pro děti.

Spolu s Viki vám přejeme strašidelně dobrou chuť.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích