Menu

Recept od Viki – Veganská ovesná kaše a brusinkový očistný nápoj

Sdílet na Facebooku

23. ledna 2021

V zimních měsících potřebuje naše tělo zahřát, proto je dobré začít ihned, co vylezete z teplé postele, s teplou snídaní a nejlépe z bio produktů enerBiO. Dva skvělé a lahodné recepty jsme pro vás spolu s Viki připravili. Užijte si s námi dobré ráno.

Leden se vždy nese ve znamení detoxikace, očištění organismu a střídmého jídelníčku poté, co jsme ve zdraví přečkali náročné vánoční a novoroční svátky. Navíc je leden celkově ještě dost chladný měsíc a zahřívat se musíme nejen zvenku, ale i zevnitř.

Říkáte si – ovesná kaše? To jsem jedla jako malá a nikdy mi to nechutnalo. Proč by to nyní mělo být jiné? A naše odpověď? Nemusí to být jiné, ale taky se to může stát vaším oblíbeným jídlem. A co na výběr říká sama Viki?

„Ovesné vločky podporují zažívání díky vysokému obsahu vlákniny. Čistí naše tělo od toxinů a přispívají k detoxikaci a očistě organismu. Navíc dokáže krásně zahřát. Proto si myslím, že je kaše skvělým řešením, jak začít po krásných, ale náročných vánočních svátcích, odlehčovat náš jídelníček, aniž bychom chuťově strádali.“

Tak jdeme na to.

Veganská ovesná kaše s domácí rychlo-granolou z pánve a raw čokoládou

obr_1

Ingredience:

obr_2

Postup:

  1. V rendlíčku na sucho orestujeme ovesné vločky, které zalijeme rostlinným mlékem, přidáme špetku soli, lžíci medu a rozmixujeme. Rozmixovanou směs povaříme do zhoustnutí.
  2. Mezitím si nasekáme mandle, které krátce (do rozvodnění) orestujeme spolu s menší hrstičkou ovesných vloček a brusinkami na pánvi. Na závěr přidáme do této směsi lžičku medu a stáhneme z plamene. Směs nám lehce zkaramelizuje a stane se křupavou.
  3. Ovesnou kaši servírujeme s domácí mandlovo-brusinkovou granolou, jablkovými chipsy a 2 kostičkami raw čokolády.

Teplý očistný brusinkový nápoj

Ingredience:

Postup:

  1. Do rendlíčku nalijeme brusinkový nápoj, vodu, přidáme hřebíček, skořici, plátek citronu a dosladíme medem.
  2. Směs lehce povaříme a nalijeme do hrníčku se sušenými brusinkami.

Brusinky mají vysoce detoxikační účinky – podporují náš lymfatický systém, vážou na sebe toxiny a působí proti zažívacím a močovým infekcím.

Spolu s Viki vám přejeme dobrou chuť.

obr_3

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích