Menu

Recept od Viki – Strašidelné Halloweenské cupcaky

Sdílet na Facebooku

25. října 2021

Že nestíháte připravit Halloweenské občerstvení pro své děti? Nevadí. S Viki jsme si pro vás připravili tyto strašidelné cupcaky, které máte za 45 sekund hotové a vaše děti budou nadšené! Tak jdeme na to.

„Koledu, nebo něco provedu,“ aneb oblíbené Trick or Treat je v Americe velice oblíbená činnost, kdy si děti nasadí strašidelné masky, chodí dům od domu a koledují o sladkosti. Přitom „vyhrožují“, že v případě, že jim nedají sladkosti, jim třeba pomalují auto, dveře či dají zubní pastu na kliku. Takovýchto vylomenin se najde mnoho.

Halloween, tedy Předvečer Všech svatých, i u nás roste na popularitě, není však tak rozšířený. V Česku se rodiny omezují hlavně na vyškrabávání dýní, které dávají do oken a před dům a večer sledují hororové filmy. Ovšem být připraveni na pořádnou strašidelnou oslavu či „nálet“ čarodějnic a duchů se vždycky hodí a od toho jsme tu my.

Chcete pro své děti uspořádat nezapomenutelný večer plný zábavy a „hrůz“? Pak pozvěte jejich kamarády, vyzdobte si dům a ve svých kotlících připravte čarodějnické občerstvení.

Strašidelné Halloweenské cupcaky pro děti za 45 sekund

obr_1

Ingredience (2 košíčky):

Poleva:

Potup:

  1. Začneme tím, že rozpuštěný kokosový olej smícháme s kakaem. Následně přidáme ke směsi třtinový cukr a mléko pokojové teploty. Nakonec přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem a špetkou soli.
  2. Celou směs dobře promícháme a naplníme košíčky do 3/4. Pokud používáte papírové košíčky, doporučujeme použít alespoň 2 v sobě.
  3. Cupcaky dáme do mikrovlnné trouby na plný výkon na 45 sekund.
  4. Na polevu vyšleháme smetanu s čokoládovým krémem do pevné konzistence a následně polevou ozdobíme hotové cupcaky.
  5. Cupcaky můžeme ještě halloweensky doladit pomocí čokosušenek a kešu v bílé čokoládě.

Spolu s Viki vám přejeme dobrou chuť.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích