Menu

Recept od Viki – Letní špagety s falafelem

Sdílet na Facebooku

4. června 2021

Těstoviny se dají připravit na mnoho způsobů. Penne, tortelliny, lasagne, gnocchi, fusilli, … na výběr je toho opravdu hodně. Spolu s Viki jsme si pro vás připravili letní recept na lehký oběd, který si jistě zamilujete.

Přiznejte se. Kdo z vás má rád špagety s masovými kuličkami? Je to recept, který je oblíbený snad po celém světě. Jistě jste toto jídlo měli jako malí taky rádi. I když se vsadíme, že jste tu červenou omáčku měli nejen na puse, ale měli jste ji rozmazanou všude po obličeji. A to se netýká jen malých dětí. Ruku na srdce. I když jíme špagety jako dospělí, občas se nám nějaká ta špagetka trochu o tvář taky otře.

Ale nevadí. Hlavně, když chutná.

obr_1

S Viki jsem se tímto receptem malinko vrátili do dětství, kdy nám tuto chuťovku připravovaly naše babičky. Pravda. U babiček to byla vždy pořádná kalorická bomba. My jsme se ale vydali zdravější cestou, ovšem rozhodně ne méně chutnou. Vždyť posuďte sami. Pověstné masové koule jsme nahradili kuličkami z falafelu a teda je to lahoda. Zkuste si tento recept připravit k letnímu obědu. Zasytí, ale nezatíží. Jak na to?

Letní recept na špagety s falafelem

(pro 2 osoby)

Ingredience:

Na rajčatovou omáčku:

Postup:

  1. Začneme tím, že si připravíme rajčatovou omáčku. Rajčata spaříme, oloupeme a nakrájíme.
  2. Na oleji necháme lehce do zlatova zpěnit nadrobno nakrájený česnek. K němu přidáme najemno nakrájené chilli a lehce orestujeme do rozvonění.
  3. Ke směsi přidáme nakrájená spařená rajčata a na kostičky nakrájenou cuketu. Osolíme, opepříme, přidáme třtinový cukr, lístky bazalky a omáčku necháme 10-15 minut provařit.
  4. Mezitím si uvaříme celozrnné těstoviny a dle návodu na obalu připravíme falafelové kuličky.
  5. Před podáváním omáčku zakápneme olivový olejem.

Tip: Pokud se vám nechce omáčku připravovat, můžete použít naši rajčatovou omáčku enerBiO. Máme i dětskou verzi.

A to si pište, že všichni masožrouti u stolu budou mít vylízaný talíř.

Spolu s Viki vám přejeme dobrou chuť.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích