Menu

Přirozeně krásná

Sdílet na Facebooku

31. ledna 2020

Je nejvyšší čas zatočit se zašedlou, unavenou a problematickou pletí. S postupující zimou může vaše pleť trpět nedostatkem vitaminů D, A a C. Víte, jak proti těmto nešvarům zimy bojovat?

Dlouhé zimní večery, sychravé počasí i nepravidelný režim – to jsou aspekty, které se často podepíší na stavu pleti. Ta pak vypadá unaveně a nezdravě, někdy se objeví i kožní problémy, mastná pleť, rozšířené póry či přecitlivělé a loupající se zóny. Občas se tyto problémy nevyřeší běžnou kosmetikou a je potřeba profesionálnější a hlubší zásah.

skin1

Vezměte to komplexně

Pokud je organismus zanesen toxiny a jinými škodlivinami, specializované produkty se mohou minout účinkem. V takovém případě je potřeba se zaměřit nejen na vnějšek, ale především na vnitřek, tedy nasadit účinnou detoxikaci a též se poradit s dermatologem.

 1. Dodržujte pitný režim – vnitřní hydratace je důležitá a bez ní to nepůjde. Alfou omegou krásné a zářivě pleti je čistá voda, která ji vypne zevnitř. Pokud vám dělá dodržování pitného režimu problém, pořiďte si jednu z chytrých aplikací, která vás bude hlídat.
 2. Odlehčete jídelníček – vyhněte se tučným a mastným potravinám a též červenému masu a cukrovinkám. Naopak do svého jídelníčku zařaďte sezónní potraviny, ovocná a zeleninová smoothie a čisté vývary. Ať se to nezdá, tak čistota střev má na náš organismus blahodárné účinky.
 3. Základem je čistota – detoxikace organismu často způsobuje, že se více potíme a naše pokožka je mastnější. Nezapomínejte ji důsledně odličovat, abyste si nezadělali na problémy s ucpanými póry.
 4. Hydratujte – navazujeme na první bod. Dostatek vody je důležitý nejen zevnitř, ale i zvenčí a v zimě obzvlášť. Nebojte se, že s příchodem mrazivých teplot vám bude voda obsažená v krémech na kůži zamrzat. Není důvod tedy hydratační kosmetiku vyřadit ze svého sortimentu.
 5. Masírujte – masáž obecně kůži lépe prokrvuje, čímž získá zdravější barvu. K nastartování regeneračních procesů tedy používané krémy nevtírejte, ale zapracovávejte masáží.
 6. Napařujte – bylinky a teplo mají blahodárné účinky. A když se spojí dohromady, vykouzlí něco úžasného. Dopřejte si jednou za čas parní lázeň z bylinkových odvarů, které pomohou nečistotám ven.
 7. Používejte masky – vnější detoxikaci lze podpořit také aplikací čisticích pleťových masek. Doporučujeme sáhnout po těch, které obsahují jíl, černé uhlí či med.
 8. Nechte pokožku dýchat – aby měla pleť prostor regenerovat, buďte střídmější v líčení. Například hutné make-upy nahraďte jemnějšími tónovacími krémy BB a CC.

 

 

5 zimních pohrom

skin

 1. Kuperóza – prosvítají vám pod kůží červené žilky? Tento fakt je způsoben postižením kapilár, které ztratí schopnost se rozšiřovat a smršťovat. Příčinou může být genetika, špatná životospráva či rychlé přechody z tepla do zimy. Pomůže vám detoxikace, zařazení pohanky do jídelníčku, pravidelná péče a dostatek vitaminu C.
 2. Rosacea (Růžovka) – objevuje se vám na kůži výrazné červené ohraničení? To způsobuje trvalý zánět kapilár. Má podobné příčiny jako kuperóza a řeší se péčí s obsahem měsíčku lékařského nebo zeleného čaje či laserovou operací kapilár.
 3. Přecitlivělá suchá pleť – za suchostí mohou stát nejen změny teploty, ale především špatná hydratace jak zvenku, tak i zevnitř.
 4. Mastná pleť – toto nejvíce souvisí s vaším jídelníčkem a jaký podíl na něm mají pokrmy bohaté na tuky a sacharidy, které mastnotu a ucpané póry způsobují. Dopřejte si menší půst a sáhněte spíše po krémech a emulzí s lehkou konzistencí, které pleť nezatíží.
 5. Alergie na zimu – ano, i to existuje a lidí, které na ni trpí, není málo. Podle výzkumů jí trpí zhruba 3 % převážně ženské populace. Projevuje se vodovou rýmou a suchou svědivou vyrážkou na odkrytých místech (ruce, krk, za ušima). Alergie může být způsobena psychikou, tučnou stravou a celkovou rozmrzelostí. Je tedy potřeba dostat hlavu do pohody a svědivá místa hydratovat.
Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích