Menu

Potřebuje vaše pleť opravdu dodávat vitamín C?

Sdílet na Facebooku

25. března 2019

Ano! Vitamín C je jednou z nejúčinnějších aktivních složek v péči o pleť. Bez ohledu na to, jaký typ problémů s pletí řešíte – redukce tmavých skvrn, zarudnutí, vrásky, nedostatečná tvorba kolagenu, zašedlá pleť - vitamín C vám při každodenním používání zaručí  impozantní zlepšení vzhledu pleti.
 
Co je vitamín C?

Stejně jako vitamín C, který užíváte k odvrácení nemoci během chřipkové sezóny, působí vitamín C v pleťové kosmetice jako silný antioxidant proti volným radikálům. Volné radikály vznikají, když se naše buňky setkávají s poškozujícími látkami v našem prostředí, jako je znečištěné ovzduší, emise z vozidel, cigaretový kouř, nečistoty a UVA / UVB paprsky. Lidské tělo nevytváří vlastní vitamín C, ale spoléhá na jeho získání prostřednictvím nutričních a topických aplikací.

Rozsáhlý oxidační stres může oslabit Vaši pokožku, a tak urychlit stárnutí a také hyperpigmentaci.  Vitamin C není jen silným antioxidantem, stimuluje také tvorbu kolagenu a je přirozeně protizánětlivý - dobrá zpráva pro ty z vás, kteří trpí akné, mastnou pletí a černými tečkami. Benefity z vitamínu C čerpají všechny typy pletí, včetně těch citlivých i velmi suchých.

Pokud toužíte po mladé, pružné, rozjasněné pleti bez zánětů, zarudnutí a tmavých skvrn, měli byste opravdu vitamín C zařadit do vaší péče o pleť.

vitamin

Jak používat sérum s vitamínem C?

Aby byla vaše pleť chráněná po celý den, je vhodné zařadit sérum s vitamínem C do ranní péče. Vitamín C aplikovaný přímo na pleť, prokazatelně snižuje tvorbu volných radikálů způsobených UVA zářením a povzbuzuje přirozenou antioxidační obranu pokožky. V každém případě ale nezapomínejte i na každodenní ochranu s SPF. Sérum s vitamínem C můžete používat i v noci, ale pravděpodobně bude negativně ovlivňovat jiné aktivní složky, které se obvykle při večerní péči o pleť používají, například retinol.   Sérum se nanáší na vyčištěnou, tonizovanou pleť v tenké vrstvě. Po vstřebání se na sérum nanáší krém, nejlépe s SPF faktorem.

Nově i v našem sortimentu naleznete pleťové kapsle s vitamínem C od naší privátní značky ISANA. 

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích