Menu

Ohleduplná tuhá vlasová péče šetrná k životnímu prostředí

Sdílet na Facebooku

13. listopadu 2020

Každý den naše planeta bojuje s problémem obrovského znečištění plastovým odpadem. Studie ukazují, že každoročně vyprodukujeme zhruba 300 milionů tun plastového odpadu, což je ekvivalentem hmotnosti celé lidské populace. Snížit produkci plastového odpadu v domácnosti je však mnohem snadnější, než si myslíte a začít můžete například ve vaší koupelně.

V poslední době zaznamenala ohromný comeback klasická tuhá mýdla, které se znovu stala oblíbenou součástí čisticí péče o pleť i pokožku. V tuhém převedení však dnes můžeme najít mnohem více kosmetických přípravků, které dokonale zastoupí tekuté produkty v plastových lahvích.

Skvělou alternativou, kterou můžete nahradit tekutou vlasovou péči, jsou tuhé šampony a kondicionéry Foamie. Tuhá vlasová péče Foamie neobsahuje mýdlo, jedná se o za studena lisovaný syntetický detergent s optimalizovaným pH, který je šetrný k vlasům i pokožce hlavy. pH šamponů je 5,5 což je optimální hodnota pro každodenní použití. Kondicionéry mají zase hodnotu pH 4,5 a díky tomu optimálně uzavírají vlasovou kutikulu.

foamie

Řada Aloe You Vera Much obsahuje extrakt z aloe vera a mandlový olej pro intenzivní hydrataci vlasů a pokožky hlavy. Je vhodná zejména pro suché vlasy. Kondicionér je obohacen o hydrolyzovaný ovesný protein, zbraňuje lámání vlasů a zanechává je hydratované a vyživené.

foamie

Kokosová řada Shake Your Coconuts obsahuje kokosový olej a pšeničný protein, které dodávají vlasům zdravý a přirozený lesk. Kondicionér navíc obsahuje výtažek z pšeničných otrub, který dodá vlasům sílu a pružnost. Tato řada je vhodná pro normální vlasy.

foamie

Používáním tuhé vlasové péče se vyhýbáte plastům, mikroplastům, silikonům a minerálním olejům. Tuhé šampony a kondicionéry vydrží přibližně 25 použití (zhruba jako 2 menší lahvičky tekutých produktů). Jejich použití je opravdu snadné: stačí namočit a napěnit pod tekoucí vodou a následně promasírovat vlasy. Koncentrované složení navíc zajistí, že produktem nelze plýtvat – bohatá pěna okamžitě pokryje vlasy a není nutné péči zdlouhavě zapracovávat.

Tuhý šampon a kondicionér po použití pověste za integrovanou šňůrku nebo je uložte do speciální mýdlenky, která má v sobě otvory pro odvedení přebytečné vody – zajistíte tak delší výdrž produktů a zabráníte jejich zbytečnému rozmočení.

Tuhá vlasová péče je praktická, nezabere v koupelně zbytečně moc místa a je velice šetrná k životnímu prostředí. Produkty Foamie jsou dostupné za příznivou cenu v našich prodejnách ROSSMANN a díky jejich kvalitnímu složení budou vaše vlasy zdravé a plné života.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích