Menu

Očistná síla přírody

Sdílet na Facebooku

29. srpna 2019

Čisté přírodní složení zubních past a ústních vod vás překvapí až nečekaně dobrou péčí o zubní sklovinu, dásně i svěží dech. A slyšeli jste již o metodě zvanou oil pulling?

Jak poznáte, že pasta, kterou máte doma, vám zaručí kvalitní přírodní péči o vaše zuby? Záleží na složení. Přírodní péče se nemusí vztahovat jen na kosmetické přípravky, které jsou bez parabenů, konzervantů a umělých ochucovadel chuti. Sáhnout se dá i po zdrojích z potravinových doplňků či přímo z přírody.

Napadlo vás někdy, že budete „kloktat“ kokosový či sezamový olej? A víte, co je to oil pulling? Jedná se o metodu přírodní péče o ústní dutinu, kdy ráno nalačno poválíte několik minut v ústech lžíci oleje a poté vyplivnete. Díky velkému obsahu množství přírodních kyselin mají oleje schopnost ničit škodlivé bakterie, plísně i viry. Navíc detoxikují organismus, krásně vám vybělí zuby a působí i proti vzniku zubního kazu a pomůže od bolestí hlavy.

Víte, že...

… s přírodními produkty lze snadno dosáhnout zářivě bílého úsměvu? Přípravky určené k bělení zubů nenarušují zubní sklovinu ani dásně, ovšem již po pár čištěních odstraní ze zubů nežádoucí pigmentaci. Takové přírodní produkty obsahují nejčastěji černé aktivní uhlí, přírodní jíly, křídu či sodu.

 

Z babiččiny zahrádky

Kouzelný tymián – tato drobnolistá bylinka má v sobě neuvěřitelné antiseptické vlastnosti. Působí hojivě při onemocnění dásní a uklidňuje bolesti vzniklé zubním kazem. Udělejte si odvar z listů a popíjejte jej celý den nebo můžete čerstvý tymián žvýkat. Podobné účinky má i hřebíček, kurkuma či listy guave. Pokud reagujete citlivě na teplo či chlad, doporučujeme kloktat a vyplachovat si pusu nálevem ze šalvěje. Toto lidově babské ucho má antiseptické a antibakteriální účinky a posiluje odolnost tkání.

Máta nepatří jen do mojita nebo čajů. Pokud chcete příjemný svěží dech, sáhněte místo po ústní vodě po lístcích máty, které žvýkali již staří Římané, aby dosáhli svěžího dechu.

máta

 

Využijte naši měsíční slevu na zubní pasty a udělejte něco pro své zuby.

pasty

 

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích