Menu

Objevte aroma sprchové gely Kneipp: Umí zlepšit náladu nebo naladit na spánek

Sdílet na Facebooku

5. června 2024

Značku Kneipp určitě znáte pro její udržitelnou plant-based kosmetiku a doplňky stravy. K nejnovějším inovacím Kneipp patří aromaterapeutické sprchové gely s esenciálními oleji, které mají prokazatelné účinky na náladu a duševní pohodu. Vyzkoušejte je a přesvědčte se na vlastní kůži a smysly.

Sprchování všemi smysly s Kneipp recepturami

Sprchování vnímáte pouze jako každodenní rutinu? To je ale velká škoda. Funkční receptury „smyslových“ aroma gelů Kneipp totiž umí díky pečujícímu složení mnohem víc. Zlepšit náladu, pomoci s usínáním nebo smýt stres. Zapojte hmat, zrak a hlavně čich a nechte se překvapit, co sprcha s tím pravým sprcháčem dokáže.

Stimulujte zrak barvou sprchového gelu a čich vhodnou vůní

 

V Kneipp vědí, že barva sprchového gelu ovlivňuje zrakové vjemy při sprchování:

  • Jasné a výrazné barvy, jako je žlutá nebo oranžová, podvědomě rozproudí vnitřní energii.
  • Naopak tmavé barvy, typicky pak tmavě modrá nebo zelená, přispívají k celkovému uvolnění.

Vlivem barev na náladu a zdraví člověka se zabývá obor chromoterapie. Co se terapie čichem, tedy aromaterapie, týče:

  • Sladké a intenzivní vůně jsou obecně oblíbenější v chladnějších měsících.
  • V průběhu léta častěji volíme svěží, ovocné vůně.

U Kneipp se navíc přidává prokazatelný efekt tzv. aromakologie, kdy se řízeně uvolňuje intenzivní vůně, která pak ovlivní naši náladu nebo množství energie.

Sprchový gel Enjoy Life: Pro ranní energizující sprchu

Kneipp sprchový gel Enjoy Life s výjimečnou patentovanou recepturou a osvěžující citrusovou vůní vás povzbudí a prokazatelně navodí příjemnou náladu. Potvrdila to i nezávislá vědecká studie. Nejdříve v laboratoři provedli u účastníků referenční měření před, během a okamžitě po aplikaci sprchového gelu. Porovnali měření s kontrolní skupinou a výsledek? Kneipp® funguje! Aromatický sprchový gel Enjoy Life má měřitelně pozitivní účinek na náladu díky své svěží, sugestivní vůni s esenciálním olejem vavřínu kubébového. Ten je v aromaterapii vysoce ceněný kvůli svým osvěžujícím a stimulujícím vlastnostem. Gel navíc zachovává přírodní mikrobiom pokožky.

TIP: Když ráno zapojíte také střídání teplé a studené vody, které zužuje a rozšiřuje cévy, proberete celé tělo i mysl a navíc přispějete k posílení imunitního systému.

obr. 1

Pro voňavý start do nového dne v Kneipp vyvinuli také Sprchový gel Good Morning. Skrývá v sobě esenciální limetkový olej a extrakt z bazalky, která pomáhá při nervovém napětí, osvěžuje a projasňuje myšlení. Gel má bazalkově zelenou barvu a zachovává kožní mikrobiom.

TIP. Vyzkoušejte také osvěžující sprchové gely Kneipp Dobrá nálada s grepem, Kneipp Jsi úžasná s granátovým jablkem nebo Kneipp Aloe Vera.

Sprchový gel Good Night: Pro večerní relaxační sprchu

 

Kneipp sprchový gel Good Night s přírodními výtažky ze švýcarské borovice a indického santalového dřeva pomáhá zklidnit roztěkanou mysl po náročném dni a zlepšit kvalitu spánku během noci. Je součástí holistické řady Kneipp, která pomáhá ke sladkým snům. Navíc zachovává přirozené pH pokožky.

Kneipp sprchový gel Goodbye Stress s esenciálním olejem z rozmarýnu a výtažkem z vodní máty je pomocníkem v boji proti stresu. Účinky ověřila případová studie. Dopřejte si krátkou sprchu s tímto sprchovým gelem a na vlastní kůži pocítíte, jak se stres proměňuje v pozitivní energii.

Kneipp sprchový gel Relaxing Lavender obsahuje přírodní, éterický levandulový olej, výtažky z kafru a olej z eukalyptu. Relaxační vůně pomůže zpomalit tok vašich myšlenek, zmírní celkové napětí a vy se snáze uvolníte. Vyvážené pH sprchového gelu navíc účinně zabraňuje vysoušení pokožky. 

obr. 2

TIP: Pro relaxaci zvolte teplejší sprchu, ale nepřekračujte teplotu 36 stupňů. Pak by mohla sprcha vysušovat pokožku.

Krémové sprchové gely Kneipp pro zklidnění pokožky a 24hod. hydrataci

 

Potřebuje své pokožce především dodat vláhu? Sáhněte po krémových sprchových gelech Kneipp As Soft as Velvet s extraktem z meruňkového mléka a marulového oleje nebo Cottony Smooth s výživným bambuckým máslem, bavlníkovým mlékem, vitamínem E a panthenolem. Pokožka po sprše zůstane jemná jako po použití tělového mléka a gel hydratuje pokožku po dalších 24 hodin, což potvrdila i vědecká studie. Navíc zachovávají kožní mikrobiom.

TIP: Objevte také sprchové gely Kneipp pro citlivou pokožku a gely vyvinuté speciálně pro muže.

Kneipp vychází z přírody a myslí na přírodu

 

Kneipp receptura aroma sprchových gelů je založena na rostlinné bázi, obsahuje výživné přírodní oleje, takže zachovává hladinu vlhkosti pokožky, a přitom ji jemně čistí. Záleží jen na vás, jaké vůni a efektu dáte přednost.

Kneipp sprchové gely jsou vyrobeny bez použití minerálních olejů, parafínů, silikonů, konzervantů a neobsahují mikroplasty. Jsou tedy maximálně šetrné nejen k vaší pokožce, ale také k životnímu prostředí. Všechny zmíněné aroma sprchové gely jsou navíc vegan-friendly a péče byla věnována i obalům, aby co nejméně zatěžovaly životní prostředí.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích