Menu

Nová éra kosmetiky

Sdílet na Facebooku

12. ledna 2021

Při výběru šetrné kosmetiky se nejčastěji snažíte vybrat takovou, která nepoškozuje vaše zdraví ani životní prostředí. Dnes už ale existují i produkty, které dělají ještě více – výrobci svou činností kultivují životní prostředí a kosmetika svým složením zlepšuje vaše zdraví.

Pozor na složení

Zastánci šetrného a udržitelného životního stylu v posledních letech vyhledávají kosmetiku, která neobsahuje například konzervanty, silikony nebo tenzidy. Ukázkovým příkladem jsou minerální oleje a parafíny. Jedná se o zbytky destilace ropy, které na kůži vytvářejí neprodyšný film a podle některých studií zvyšují riziko rakoviny kůže. Navíc jsou biologicky těžko odbouratelné, takže neprospívají ani krajině.

Neubližují, ale dokonce pomáhají

Co kdyby ale existovala kosmetika, která jde ještě dál? Která nejen, že nepoškozuje vaše zdraví a neničí přírodu, ale naopak pomáhá? Například německá značka KNEIPP se na tuto cestu vydala. V jejím portfoliu najdete sprchové gely, pěny a oleje do koupele nebo tělová mléka. A její přístup k ochraně krajiny a lidského zdraví je výjimečný.

Plasty vylovené z moří, záchrana ohrožených druhů

Základní filozofií značky KNEIPP je, že její výrobky nikdy neobsahují konzervanty, parafíny, silikony, minerální oleje ani mikroplasty. Kosmetika KNEIPP se vyrábí z přírodních složek. Jenom v ojedinělých případech, kdy by získávání přírodní složky poškozovalo životní prostředí, sahá firma k šetrným alternativám. Například ve Španělsku značka podporuje řízené pěstování arniky na polích, protože z volné přírody rostlina kvůli drancování rychle mizí.

KNEIPP také vyrábí obaly z recyklovaných a recyklovatelných plastů a od roku 2021 dokonce hodlá využívat použité plasty, které vyloví v mořích. Firma dále finančně podporuje budování ptačích budek a kolem svého sídla cíleně vytváří louky a ovocné sady, které zvyšují biologickou rozmanitost v okolí.

Prokazatelně pozitivní vliv na zdraví

Výrobky KNEIPP mají také pozitivní dopad na lidské zdraví. Svou nejnovější kolekci značka příznačně pojmenovala Goodbye Stress – tato série totiž prokazatelně odbourává stres a přeměňuje jej v pozitivní energii. Výrobky Goodbye Stress s přírodními oleji a extrakty pečují o pokožku a naprosto úžasně voní. Jsou jedinečnou volbou po náročném dni!

kneipp

Dopřejte si nádherně voňavou koupel, která rozmazlí vaše tělo a smysly. Pěny do koupele Goodbye Stress naplní vaši vanu nadýchanými obláčky sametové pěny, koupelové oleje pak hloubkově hydratují pokožku. Soli do koupele ze solných dolů Saline Luisenhall obsahují přírodní minerály a stopové prvky, které prospívají vaší pokožce.

Laboratorními testy potvrdily, že Goodbye Stress snižuje aktivitu srdce (EKG), aktivitu mozku (EEG) i aktivitu potních žláz. Může za to mimo jiné kombinace uklidňující tyrkysové barvy a vůní vodní máty s rozmarýnem.

produkty

 

Svým nákupem můžete zlepšit svět

Jako spotřebitelé dnes můžete měnit svět, aniž byste vstali od počítače. Nákupem kosmetiky, jejíž výrobce aktivně chrání životní prostředí, uděláte radost sami sobě, své pleti i krajině kolem vás.

Zobrazit všechny články

Líbí se vám náš obsah? Sledujte nás na sociálních sítích